Son Dakika Haberleri: Ankara'da 15 Temmuz Şehidinin Mevlidi Öncesi Köy Konağını Yağmaladılar

Ankara'da 15 Temmuz Şehidinin Mevlidi Öncesi Köy Konağını Yağmaladılar

2 yıl önce

Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Soğulcak mahallesi köy konağı kimliği belirsiz saldırganlar tarafından yağmalandı. Köylüler olayın mesaj amaçlı olduğunu tahmin ediyor.

15 Temmuz şehidi Samet Cantürk için okutulacak Mevlid-i Şerif öncesi köy konağının yağmalanması köylüleri şaşırttı. Konağın içerisinde bulunan eşyalar kullanılamaz hale geldi.

PENCEREDEN GİRMİŞLER

Köy konağına gece yarısı arka pencerelerden birini zorlayarak içeri girdiği öğrenilen saldırganlar, Mevlid-i Şerif için kullanılacak tüm eşyaları yerlere atarken, salonu, oturma odaları, mutfak, tuvaletler, mescit ve çatıyı yağmaladı. Köy konağında bulunan Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim'in de yere atıldığı belirlendi.

"MESAJ AMAÇLI YAPILDI"

Mahalle sakinleri, bölgede çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvan hırsızlığı yaşandığına dikkat çekerlerken, köylülerin gönüllü nöbet tutmaya başlamasından sonra hırsızlık olayının yaşanmadığı öğrenildi. Köylüler, hırsızların kendilerine mesaj vermek amacıyla böyle bir şey yaptığını tahmin ediyor.

SALDIRININ 15 TEMMUZ ŞEHİDİ İLE BAĞLANTISI YOK"

Soğulcak mahalle muhtarı Hüseyin Gökçe, 15 Temmuz şehidi için mevlitleri olduğunu belirtirken, "O, bizim çocuğumuz. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Onunla bir bağlantısı yok. Biz zaten hırsız kovalıyoruz burada. Normalde bizim köyümüzde 15 günde 25 kuzu götürdüler. Biz nöbete başladıktan sonra bunu yaptılar. Jandarmayı çağırdık, görevini yaptı" dedi.


YORUMLAR


Yol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı Karayılan'la Çektirdiği Fotoğrafla Tanınan Şarkıcı, Mahkemede Hüngür Hüngür Ağladı

Son Dakika! Trump: Kaşıkçı Ölmüşe Benziyor, Bunun Sonuçları Ağır Olacak