15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler" Etkinliği - Son Dakika

15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler" Etkinliği

16.09.2017 00:03

Sağlık-Der İstanbul İl Başkanlığı tarafından "15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler" adlı program düzenlendi.

Sağlık-Der İstanbul İl Başkanlığı tarafından "15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler" adlı program düzenlendi.

Miniatürk'teki etkinlikte, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi görev yapan sağlık çalışanlarının yaşadıklarının anlatıldığı belgesel film gösterildi.

Sunuculuğunu gazeteci-yazar Sevda Türküsev'in yaptığı etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi tanıklıklarını anlatarak, sağlık çalışanlarının da büyük fedakarlıklarda bulunduğunu belirtti.

Darbe gecesi evinden çıkarken tüm başhekimlere mesaj attığını ifade eden Memişoğlu, "Başhekimlerimize 'Bütün genel cerrahi kliniklerinizi ve ekiplerinizi hastaneye çağırın ve sizler de yanlarında bulunun.' diye mesaj attım. Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi dahil herkes hastanesine gitti. Bir kadın doğum hastanesinde bile genel cerrahi ameliyatı yaptık." dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Habibe Çiftcioğlu Başer ise 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını aktararak, yaralı ve gazilerle ilgili kurdukları kriz merkezinin çok önemli işlev gördüğünü söyledi.

15 Temmuz'un bir daha yaşanmaması için unutulmaması gerektiğini vurgulayan Başer, "Bir arada olursak, birlikte hareket edersek ve bu birliktelik görüntüde değil, kalben olursa bize kimse bir şey yapamaz. Allah ülkemize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın." şeklinde konuştu.

Sağlık-Der İstanbul İl Başkanı Musa Akan ise 15 Temmuz gecesi ve devamında sağlık çalışanlarının gece gündüz çalıştığını söyledi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında fedakar çalışmalarda bulunan sağlık çalışanlarına plaket takdimi yapıldı.

Programa İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç ile İstanbul'daki çeşitli sağlık kuruluşlarının yöneticileri ve dernek üyeleri de katıldı.

15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler Etkinliği
15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler Etkinliği
15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler Etkinliği
15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler Etkinliği

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz ve Tarihe Not Düşenler' Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı İki otomobil çarpıştı, ortalık can pazarına döndü: 3 ölü, 4 yaralı 2 bin yıllık tarihi olan 'ölümsüzlük mantarı' Düzce'de üretildi Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı