200 Bininci Ziyaretçi Avustralyalılar Oldu - Son Dakika

200 Bininci Ziyaretçi Avustralyalılar Oldu

16.08.2013 11:37
200 Bininci Ziyaretçi Avustralyalılar Oldu

Çanakkale savaşının 3 boyutlu görüntüler ve görsel efektlerle anlatıldığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 200 bininci ziyaretçisini ağırladı.

Çanakkale savaşının 3 boyutlu görüntüler ve görsel efektlerle anlatıldığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 200 bininci ziyaretçisini ağırladı. Güney Avustralya'dan gelen grup hediyelerle karşılandı.

Gelibolu Yarımdası Tarihi Milli Parkı'nda geçen yıl hizmete giren Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nin 200 bininci konukları, Güney Avustralya'dan gelen bir grup oldu. Güney Avustralya'nın Adelaine şehrinden gelen Amara Knight, James Easton, Diane Henley ve Stephan Henley, merkez girişinde hediyelerle karşılandı. ÇDTM Koordinatörü Müfit Ateş ve Merkez Müdürü Ayla Varlık, ziyaretçi gruba Çanakkale savaşlarını İngilizce olarak anlatan kitaplar ile Şehitler Abidesi figürü olan objeler hediye etti. Çanakkale'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Amara Knight, "Çanakkale, millet olma bilincini kazandığımız yer. O yüzden bizim için çok önemli. Bu güzel kentte, böylesine hediyelerle karşılanmak, bizleri çok mutlu etti" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 200 Bininci Ziyaretçi Avustralyalılar Oldu - Son Dakika


Advertisement