2012 Yılının İlk Sergisi - Son Dakika
Güncel

2012 Yılının İlk Sergisi

2012 Yılının İlk Sergisi

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi yılın ilk sergisine ev sahipliği yapıyor.

02.01.2012 13:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

'Kırgız Kadın Başlıkları ve Motifleri'

2012 yılı boyunca birçok sergiye ev sahipliği yapacak olan Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi yılın ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. Kırgız asıllı ressam Tacigül Küntüz'ün 'Kırgız Kadın Başlıkları ve Motifleri' resim sergisi 3 Ocak 2012 tarihinde sanatseverlerle buluşacak.

Ruh ikliminde yaşadığı gurbeti duygu yüklü bir yolculuk ile resimlerine yansıtan sanatçının sergisinin açılış saati 18.00. Sanatçının Kırgız kadınlarının güzel ve gülümseyen yüzlerini yansıttığı resimlerinin üç boyutlu ve çok renkli olması dikkat çekiyor. Küntüz bunun sebebini Başta tüm dünya kadınlarını ve sonra tabi ki kendi soydaşlarını hep bu şekilde rengârenk ve mutlu görmek istediğini Kırgız kültürünü en iyi bu şekilde yansıttığı şeklinde açıklıyor. Sanatseverleri Kırgız kadınlarının dünyasına yolculuğa çıkaran Türkiye doğumlu olan sanatçının sergisi 28 Ocak 2012 tarihine kadar görülebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2012 Yılının İlk Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Samsunspor Basketbol Takımı Süper Lig'den düştü
  15:25 Samsunspor Basketbol Takımı Süper Lig'den düştü

  Samsunspor, basketbol takımının küme düşmesiyle birlikte futbol ve basketbolda Süper Lig'de takımı bulunan tek Anadolu kulübü olma özelliğini kaybetti. Samsunspor Basketbol Takımı, ligde kalma mücadelesine havlu attı ve Türkiye Basketbol Ligi'ne düştü. Samsunspor Futbol Takımı ise ligde kalma hedefiyle mücadele ediyor.

 • Esenyurt'ta ATM'den Sahte Para Skandalı
  15:23 Esenyurt'ta ATM'den Sahte Para Skandalı

  Esenyurt'ta bulunan bir ATM, para çekmek isteyen vatandaşlara sahte para verdi. Vatandaşlar, sadece 100 TL'lik banknotların sahte olduğunu belirterek o anları video çekerek kayıt altına aldı. Olayın yaşandığı bölgede daha önce de farklı ATM'lerden sahte para verildiği iddia edildi.

 • Sydney saldırısında ölü sayısı 7 oldu, terör bağlantısı bulunmuyor
  15:21 Sydney saldırısında ölü sayısı 7 oldu, terör bağlantısı bulunmuyor

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda ölenlerin sayısı saldırganla birlikte 7'ye yükseldi. Saldırganın kimliği açıklandı ve terör bağlantısı bulunmadığı belirtildi. Saldırının nedeni henüz bilinmiyor.

 • FIBA Kadınlar Euroleague'de Emma Meesseman üst üste ikinci kez MVP seçildi
  15:18 FIBA Kadınlar Euroleague'de Emma Meesseman üst üste ikinci kez MVP seçildi

  FIBA Kadınlar Euroleague'de sezonun en iyileri, Mersin'de düzenlenen özel törenle sahiplerini buldu. Fenerbahçe'nin Belçikalı oyuncusu Emma Meesseman, üst üste ikinci kez MVP seçildi. Meesseman, MVP montunu annesi Sonja Tankrey'den aldı. Ödüller, Euroleague antrenörleri, takım kaptanları, medya ve taraftarların oylarıyla belirlendi.

 • İletişim Başkanlığı: Teleferiğin bakımlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayladığı şirkete yaptırıldığı iddiası doğru değil
  15:18 İletişim Başkanlığı: Teleferiğin bakımlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayladığı şirkete yaptırıldığı iddiası doğru değil

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz Yavuzyılmaz'ın Antalya'da 1 kişinin ölümüne neden olan kazanın yaşandığı teleferiğin bakımlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış bir şirkete yaptırıldığı iddiası gündem yarattı. Söz konusu haberleri yalanlayan İletişim Başkanlığı, "Asılsız iddialara itibar etmeyiniz" ifadelerini kullandı.


Advertisement