Son Dakika Haberleri: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

3 yıl önce

Afşin'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, System.String[]
Afşin'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 97. yıl dönümü dolayısıyla Afşin'de düzenlen tören, Hükümet Konağı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan'ın çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kutlama programı Mustafa Kemal İlkokulu tarafından hazırlanan etkinliklerle, okul bahçesinde devam etti.

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97'nci yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın gururla kutlandığını belirtti.

Kaymakam Budan, şunları kaydetti:

"Bu güçle milli birliği sağlamış, Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atmıştır. Bu nedenle dünya çocuklarının da yokluğu, yoksulluğu, savaşlar görmeden, barış dolu bir dünyada yaşamlarını sürdürmeleri hepimizin beklentisidir. Bizlerden sonra gelenlerin emaneti şu an üzerimizde. Çocuklarımızın hayata hazırlanmasında ve ülkeye topluma yararlı bir nesil yetişmesinde, okullarımıza olduğu kadar ailelerimize de büyük görevler düşmektedir. Aileler kendi çocuklarına yeterli özeni ve önemi göstermezse okullarda geçen süreç sadece öğretim seviyesinde kalır."

Programa, Afşin Askerlik Şubesi Başkanı Hasan Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Ali Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, daire amirleri, siyasi parti başkanları, askeri erkan, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Haber Yayın Tarihi: 23.04.2017 03:23 Kaynak: AAGözler Meclis'te! İşte emekliye ek zam müjdesinin detayları
Vural Öger'in oteli için iflas kararı verildi Sınır tanımayan imam, boş vakitlerinde dövüş müsabakası hakemliği yapıyor