23 Şubat Gençlik Hareketi'nden Mısır Protestosu - Son Dakika

23 Şubat Gençlik Hareketi'nden Mısır Protestosu

13.04.2014 16:08
23 Şubat Gençlik Hareketi'nden Mısır Protestosu

23 Şubat Gençlik Hareket’inin çağrısıyla Fatih Camiinde toplanan binlerce kişi Mısır’da 529 kişinin idam kararını protestosu için yürüdü.

23 Şubat Gençlik Hareket'inin çağrısıyla Fatih Camiinde toplanan binlerce kişi Mısır'da 529 kişinin idam kararını protestosu için yürüdü.

Fatih Camii'nde kılınan öğle namazının ardından 23 Şubat Gençlik Hareketi üyeleri ile imam hatip liseleri öğrencilerinden oluşan binlerce kişi avluda toplandı. Burada açtıkları dev posterler ve taşıdıkları dövizlerle yürüyüşe geçen kalabalık sık sık tekbir getirerek Mısır'daki askeri rejimi protesto etti. Fevzi Paşa Caddesi üzerinde trafiği tek yönlü olarak kapatan vatandaşlar sloganlar eşliğinde Saraçhane Parkına kadar yürüdü. Daha sonra burada grup adına açıklama yapan İslami düşünce platformu başkanı Muhammed Talha, "Mısır Minye Ceza Mahkemesi sadece Müslüman kardeşlerine üyeliklerinden dolayı 529 Müslümanı idamla yargılamıştır. Minye Ceza Mahkemesi bunu sadece ikinci oturumunda verdiği 20 dakika içerisinde yapmıştır. Dikkat edin dakikada 26 idamı onaylamıştır" dedi.

Talha, "Bugün burada toplanmamızın nedeni Müslüman kardeşlerimizi katleden Mısır firavunlarını karşı hakkı haykırmaktır. Bugün burada toplanmamızın nedeni hunharca katledilen Müslüman halkının yanında olduğumuzu göstermek ve kardeşlerimizin yanında olduğunu belirtmek içindir. Kafirler tarafından aramızda çizilen suni sınırlara rağmen biz bir vücudun azaları gibi olduğumuzu ayağımıza batan bir çıban için birbirimizin için titrediğimizi haykırmak için buralardayız" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 23 Şubat Gençlik Hareketi'nden Mısır Protestosu - Son Dakika


Advertisement