3 yaşındaki Ayda Gezgin'in enkaz altından ilk görüntüsü yürekleri ısıttı - Son Dakika

3 yaşındaki Ayda Gezgin'in enkaz altından ilk görüntüsü yürekleri ısıttı

03.11.2020 10:32

İzmir'deki deprem sonrası 91. saatte 3 yaşındaki Ayda, canlı olarak enkaz altından çıkarıldı. Bilinci açık bir şekilde enkaz altından çıkartılan Ayda'nın kurtarma ekibindeki kahraman tarafından alnından öpüldüğü ilk görüntüsü yürekleri ısıttı.

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin ardından enkazda arama çalışmaları devam ederken 91'inci saatte mucize yaşandı ve Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 3 yaşındaki Ayda Gezgin sağ çıkarıldı.

"ÇOK GÜZEL BİR YÜZÜ VE GÜLÜMSEMESİ VARDI"

Bilinci yerinde olan ve kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren Ayda'nın enkaz altındaki görüntüsü ise görenleri duygulandırdı. Kurtarma görevlileri, "Bembeyaz, çok güzel bir yüzü ve gülümsemesi vardı" sözleriyle Ayda'nın o anlarını anlattı.

GECE YAPILAN SESLENMEYE TEPKİ VERMEMİŞ

Ekipten başka bir görevli ise minik kızın bulunduğu bölgede gece ses çalışması yapıldığını, muhtemelen Ayda'nın o sırada uyuduğu için tepki vermediğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Cuma günü 6.6'lık depremle sarsılan İzmir'de şu ana kadar 102 vatandaşımız hayatını kaybetti, 1026 kişi ise yaralandı. Yıkılan 17 binadan 5'inde halen arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

3 yaşındaki Ayda Gezgin'in enkaz altından ilk görüntüsü yürekleri ısıttı

Son Dakika Yaşam 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in enkaz altından ilk görüntüsü yürekleri ısıttı - Son Dakika


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 438 liradan işlem görüyor Sosyal medyada akılalmaz tuzak: Her sorunu çözdüklerini iddia edip büyü kargoluyorlar Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Her şey bir anda olup bitti! Bursa'daki şiddetli fırtına kameralara anbean yansıdı Biden'dan "Putin'le ne konuştunuz?" diye soran muhabire esprili yanıt: Seni konuştuk, iyi dileklerini iletti Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor Zorla dilendirilen 21 Suriyeli çocuk kurtarıldı, ifadeleri kan dondurdu: Para götürmeyince dövüyorlardı