48. Kütüphane Haftası - Son Dakika

48. Kütüphane Haftası

29.03.2012 17:20
48. Kütüphane Haftası, System.String[]

Arguvan Lisesi Kütüphane Kulübü öğrencileri, Kütüphane Haftası nedeniyle, ilçedeki bir kahvehane giderek, buradakilerle 10 dakika kitap okudu.

Arguvan Lisesi Kütüphane Kulübü öğrencileri, Kütüphane Haftası nedeniyle, ilçedeki bir kahvehane giderek, buradakilerle 10 dakika kitap okudu.

Danışman öğretmenleri Nihal Yıldırım ile kahvehaneye gelen öğrenciler, burada bulunanların ellerindeki oyun kağıtlarını bıraktırarak, bir süre kitap okumanın faydalarını anlattı. Yanlarında getirdikleri kitapları kahvehanede bulunanlara dağıtan öğrenciler, burada birlikte 10 dakika kitap okudu.

Yıldırım, etkinliğin sonunda yaptığı konuşmada, "Size kitaplarımızı getirdik. Çünkü, inanıyoruz ki, siz bir kitap okursanız, öğrencilerimize yansıması 5 kitap okumak olacaktır. Sizler kitap okumak için gelemiyorsunuz madem. Biz de sizlerin ayağına gelelim dedik. Böylece kütüphanemiz aracılığıyla okul ile sizler arasındaki mevcut olan bağı daha da güçlendirmiş olacağız" dedi.

Kitap okumak isteyenlerin, okul kütüphanesinden 15 gün süreyle yararlanabileceğini ifade eden Yıldırım, misafir olarak her zaman okula beklediklerini kaydetti.

Öğrenciler, konuşmanın ardından kahvehanenin duvar ve camlarına kitap okumanın faydaları ve kitap sevgisiyle ilgili broşür astı.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 48. Kütüphane Haftası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Malatya'da boş arsada çanta içinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu