64. Uluslararası Berlin Film Festivali (2) - Son Dakika

64. Uluslararası Berlin Film Festivali (2)

08.02.2014 07:20

Berlin Film Festivali'de başrollerini Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar'ın oynadığı yönetmen Melisa Önel'in ilk uzun metrajlı sinema filmi "Kumun Tadı"nın gösterimi gerçekleştirildi.

Berlin Film Festivali'de başrollerini Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar'ın oynadığı yönetmen Melisa Önel'in ilk uzun metrajlı sinema filmi "Kumun Tadı"nın gösterimi gerçekleştirildi.

Postdamer Platz Meydanı'ndaki Arsenal Sinema Salonu'ndaki gösterime yönetmen Melisa Önel, başrol oyuncuları Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Şungar da katıldı. Filmi, daha önce Altın Ayı Ödülü'nü kazanan Fatih Akın'ın "Duvara Karşı" filminde rol alan Meltem Cumbul da izledi.

Yönetmen Melisa Önel, gösterimden sonra yaptığı açıklamada Berlinale'de filmin galasının yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Önel, Berlin'de spesifik bir hayali bulunmadığını ancak yeni filmleri çekmeyi hayal ettiğini anlattı.

Seyircilerin ilgisinin kendisini mutlu ettiğini kaydeden Önel, şimdiden bir film projesi olduğunu ve yeni filminin 16 yaşında bir kızın büyüme hikayesiyle alakalı olduğunu ifade etti.

Timuçin Esen ise Berlin Film Festivali'ne yer aldıkları için mutlu olduklarını belirterek, filmi kendisinin de ilk kez izlediğini ve dünya prömiyerinin bu festivalde olmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Filmin yapım süresinin bir hayli uzun olduğunu da aktaran Esen, Berlin'de filme olan ilginin yoğun olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Timuçin Esen de filmlerin sanat eserleri olduğunu vurgulayarak filmlerin yarıştırılmasının kendisine garip geldiğini vurguladı.

Festivallerin güzel bir etkinlik olduğunu kaydeden Esen, seçilmiş filmlerin seyirciye sunulmasının, insanların sinemaya odaklanmasının,

oyuncuların seyircilerle bir araya gelmesinin güzel olduğunu ifade etti.

Ahmet Rıfat Şungar, geçen yıl da festivalin panoroma bölümünde rol aldığı filmin gösterildiğine dikkati çekerek, gelecekte "Altın Ayı Ödülü"ne aday bir filmle Berlin'de olmayı istediğini belirtti.

Şungar, filmi çektikten tam bir yıl sonra aynı mekanda aynı sahnelerin devamlarını çektiğini bunun kendisi için farklı bir tecrübe olduğunu kaydetti.

Karadeniz'de bir sahil kasabasında insan kaçakçılığı yapan Hamit'in, botanik bilimcisi olan yabancı bir kadınla ilişkisi ve kasabada birkaç gün mahsur kalan kaçak göçmenlerle hayatlarının kesişmesinin anlatıldığı "Kumun Tadı"nın çekimleri İstanbul yakınlarında Karacaköy ve Ormanlı bölgesinde gerçekleştirmişti.

64. Uluslararası Berlin Film Festivali (2)

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 64. Uluslararası Berlin Film Festivali (2) - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'da kötü gidiş Yeni Malatyaspor karşında da devam etti 21:06 Galatasaray'da kötü gidiş Yeni Malatyaspor karşında da devam etti Marketten ekmek çalan çocuklar için mahkemeden şaşırtan karar 17:50 Marketten ekmek çalan çocuklar için mahkemeden şaşırtan karar Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar 16:08 Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar
Skandal olayın görüntüleri de ortaya çıktı! Oğlu 13 yaşındaki kızı istismar eden adamdan aileye inanılmaz teklif: 18 yaşında evlendiririz 14:26 Skandal olayın görüntüleri de ortaya çıktı! Oğlu 13 yaşındaki kızı istismar eden adamdan aileye inanılmaz teklif: 18 yaşında evlendiririz Selçuk Bayraktar, mesai arkadaşı Tarık Kesekçi'yi uğurlarken konuştu: Önemli bir proje söylemiştim 14:01 Selçuk Bayraktar, mesai arkadaşı Tarık Kesekçi'yi uğurlarken konuştu: Önemli bir proje söylemiştim Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı 11:30 Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı
Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş 11:26 Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var 09:37 Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var
Advertisement