8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü' - Son Dakika

8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü'

08.10.2020 15:20
8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü', System.String[]

İnanılmaz görüntüler... 18 metre uzunluğunda, 25 ton ağırlığındaki Transformer benzeri Japonlar'ın dev robotunun yürürken gökyüzünü işaret ettiğini ve Yokohama'da bir test sırasında diz çöktüğünü gösteriyor.

İnanılmaz görüntüler... 18 metre uzunluğunda, 25 ton ağırlığındaki Transformer benzeri Japonlar'ın dev robotunun yürürken gökyüzünü işaret ettiğini ve Yokohama'da bir test sırasında diz çöktüğünü gösteriyor.

Bu inanılmaz büyük cüsse ile kıvrak hareketler yapabilmesi insanları büyüledi.

Japonya'nın Yokohama şehrinde 1970'lerin popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda hareket ettirildi.

Robot aslında bu ay, Ekim 2020'de halka tanıtılacaktı ancak pandemi nedeniyle bu tarihten vazgeçildi. Ona göre de videosu yayımlandı.

Yetkililer bu kararın çok zor verildiğini açıkladılar. Yıl içinde bu açılışın gerçekleşebileceğini, detaylar netleştikçe açıklama yapılacağını belirttiler.

6 YILDA İNŞA EDİLDİ

Bu ertelemenin Covid 19'a karşı çalışan ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak için alındığını, tüm önlemler alındıktan sonra açılışın gerçekleşeceğini söylediler.

Bu insanımsı robot, Yokohama Limanı'ndaki Gundam Fabrikası mühendisleri tarafından Yamashita İskelesi'nde yeni bir cazibe merkezi oluşturmak amacıyla inşa edildi.

Çalışmalara 6 yıl önce başlandı. Ancak Gundam robotu ilk değil elbette...

Bir RX-0 Unicorn Gundam heykeli, neredeyse 19,7 m. yüksekliğinde olan Odaiba, Tokyo'da 2017 yılında açıldı. Bu, ilk olarak 2012 yılında sahaya yerleştirilen bir RX-78-2 modelinin yerini aldı.

8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü'

Son Dakika Teknoloji 8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı