8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü' - Son Dakika

8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü'

08.10.2020 15:21
8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü'

İnanılmaz görüntüler... 18 metre uzunluğunda, 25 ton ağırlığındaki Transformer benzeri Japonlar'ın dev robotunun yürürken gökyüzünü işaret ettiğini ve Yokohama'da bir test sırasında diz çöktüğünü gösteriyor.

İnanılmaz görüntüler... 18 metre uzunluğunda, 25 ton ağırlığındaki Transformer benzeri Japonlar'ın dev robotunun yürürken gökyüzünü işaret ettiğini ve Yokohama'da bir test sırasında diz çöktüğünü gösteriyor.

Bu inanılmaz büyük cüsse ile kıvrak hareketler yapabilmesi insanları büyüledi.

Japonya'nın Yokohama şehrinde 1970'lerin popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda hareket ettirildi.

Robot aslında bu ay, Ekim 2020'de halka tanıtılacaktı ancak pandemi nedeniyle bu tarihten vazgeçildi. Ona göre de videosu yayımlandı.

Yetkililer bu kararın çok zor verildiğini açıkladılar. Yıl içinde bu açılışın gerçekleşebileceğini, detaylar netleştikçe açıklama yapılacağını belirttiler.

6 YILDA İNŞA EDİLDİ

Bu ertelemenin Covid 19'a karşı çalışan ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak için alındığını, tüm önlemler alındıktan sonra açılışın gerçekleşeceğini söylediler.

Bu insanımsı robot, Yokohama Limanı'ndaki Gundam Fabrikası mühendisleri tarafından Yamashita İskelesi'nde yeni bir cazibe merkezi oluşturmak amacıyla inşa edildi.

Çalışmalara 6 yıl önce başlandı. Ancak Gundam robotu ilk değil elbette...

Bir RX-0 Unicorn Gundam heykeli, neredeyse 19,7 m. yüksekliğinde olan Odaiba, Tokyo'da 2017 yılında açıldı. Bu, ilk olarak 2012 yılında sahaya yerleştirilen bir RX-78-2 modelinin yerini aldı.

YORUMLAR
500
03 Temmuz 2022 Ntv Yayın Akışı 03 Temmuz 2022 Ntv Yayın Akışı NASA, uzaylı aramak için ilginç bir yöntem geliştiriyor! NASA, uzaylı aramak için ilginç bir yöntem geliştiriyor! Filenin Sultanları, Japonya'yı 3-1 yendi Filenin Sultanları, Japonya'yı 3-1 yendi
Kaynak: Space Mag Türkiye

Son Dakika Teknoloji 8 Metrelik Japon Robot 'Diz Çöktü' - Son Dakika

Bu haber Space Mag Türkiye tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Space Mag Türkiye tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Space Mag Türkiye kurumudur.

Advertisement