Son Dakika Haberleri: A Takımı Davasında 40 Beraat, 3 Ceza İstemi

A Takımı Davasında 40 Beraat, 3 Ceza İstemi

6 yıl önce

Samsun'da, Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında haklarında dava açılan 43 kişinin tutuksuz olarak yargılanmalarına devam edildi.6 yıl süren davanın ardından savcı mütalaasını açıklayarak 40 kişinin beraatını, 3 kişinin...

A Takımı Davasında 40 Beraat, 3 Ceza İstemi, System.String[]
Samsun'da, Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında haklarında dava açılan 43 kişinin tutuksuz olarak yargılanmalarına devam edildi. 6 yıl süren davanın ardından savcı mütalaasını açıklayarak 40 kişinin beraatını, 3 kişinin de "görevi kötüye kullanmak" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

18 Nisan 2007 tarihinde Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözetiminde İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında haklarında dava açılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, o dönemin başkan vekili Adnan Bahadır, Genel Sekreter Kenan Şara, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel ve müteahhit Hasan Uçak'ın da aralarında bulunduğu 43 kişinin bugün yargılanmasına bugün devam edildi.

Savcı toplanan deliller doğrultusunda mütalaasını açıklayarak aralarında Sefer Arlı, Çoşkun Öncel ve Adnan Uçak'ın da bulunduğu 40 kişinin beraatını talep ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dönemin başkan vekili Adnan Bahadır ile Genel Sekreter Kenan Şara'nın Samsunspor'a yardım yapılması yönünde şirketlerden para talep ettiği gerekçesiyle, "görev kötüye kullanmak" suçundan 2 kez 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmalarını talep etti.

Savcı, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Kenan Şara ve Adnan Bahadır hakkında "rüşvet, zimmet, cebri irtikap ve ihaleye fesat" suçlarından açılan davalarla ilgili beraatlarını istedi.

Duruşma, avukatların savunma hazırlaması için karar verilmek üzere ileri bir tarihe ertelendi. - SAMSUN
Haber Yayın Tarihi : 18.06.2013 06:28 Kaynak: İHAİbrahim Tatlıses, "Ekrem İmamoğlu Kazanırsa İstanbul Beni Kaybeder" Dediği İddiasına Cevap Verdi Sosyal Medya Fenomeni Selin Ciğerci, Cinsiyet Değiştirme Uygulamasıyla Yeniden Erkek Oldu! Mansur Yavaş: 'Önce İstanbul'u Halledelim, 6 Ay Sonra Ankara'yı da Halledeceğiz' Sözleri Yayılıyor