ABD, Dağlık Karabağ savaşında tarafsızlığını bozdu: Umarım Ermenistan kendini savunabilir - Son Dakika

ABD, Dağlık Karabağ savaşında tarafsızlığını bozdu: Umarım Ermenistan kendini savunabilir

16.10.2020 01:10

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini savunabileceğini umut ettiklerini söyleyerek, Türkiye'nin Azerbaycan'a olan desteğini de eleştirdi.

Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, " Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini savunabilmesini umduklarını" açıkladı.

ABD'nin Atlanta kentinde WBS radyosuna konuşan Pompeo, tarafların ateşkese varıp masaya oturmalarını ve bu tarihi, karışık sorunu çözmelerine dair umutlu olduğunu söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği de eleştirdi.

Pompeo, Türkiye'nin devreye girip Azerbaycan'a kaynak sağlayarak mevcut riski ve Dağlık Karabağ'daki savaşın ateş gücünü yükselttiğini söyledi.

ABD SAVAŞA MESAFELİ DURUYORDU

ABD Dağlık Karabağ'daki durum için şimdiye kadar her iki tarafa da eşit mesafeli duruyordu. ABD, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için 1992 yılında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından kurulan Minsk Grubu'nun Rusya ve Fransa ile birlikte üç eş başkanından biri. Minsk Grubu'nun taraflar arasında bir barış anlaşması sağlanması için yürüttüğü son girişim 2010 yılında başarısızlığa uğramıştı.

ABD, Dağlık Karabağ savaşında tarafsızlığını bozdu: Umarım Ermenistan kendini savunabilir

Son Dakika Dünya ABD, Dağlık Karabağ savaşında tarafsızlığını bozdu: Umarım Ermenistan kendini savunabilir - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (28)
  • Ermis: Eymusluman kardeslerim korkmayin ALLAH BIZIMLE BERABER.COGU KORENADAN KILINI KIPIRDATAMIYACAK ZAFER MUSLUMANLARINDIR YENI DUNYAMIZ HAYIRLI OLSUN AMERIKA CIN RUSYA ISRAILI ALLAH HELAK EDECEK KORKMAYIN..ALLAH BIZE YETER O NE GUZEL BI DIST NEGUZEL BI ILAH ALLAHU EKBER UCUNCU DUNYA SAVASINI YUNANLILAR 29EKIMDE CIKARACAK DIKKATLI OL TURKIYEM TUM BIZIM ADALARIMIZA FUZE KONUSLANDIRACAKLAR..DIKKAT DIKKAT OYUNLARINI BOZALIM.. Cevap Yaz 9 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 Bakanlıkta kritik atamalar Resmi Gazete'de İktisatçı Prof. Dr. Hakan Kara, ekonomideki yeni dönemi değerlendirdi: Atamalar geleneksel yaklaşıma geçiş yapıldığını düşündürüyor Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçen Volkswagen, Slovakya fabrikasının üretim kapasitesini artıracak Çukur'da bomba transfer! Diziye katılan yeni isim dengeleri değiştirecek Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu Pfizer aşı testlerine katılan gönüllüler yan etkilerini anlattı: Ağır bir halsizlik vardı Tek kullanımlık cerrahi maskelerle ilgili ezber bozan iddia: Yıkanarak 10 kez kullanılabilir Eşinin iç çamaşırlarını giyip kadın kılığına giren kocayla ilgili iğrenç detaylar! 5 yaşındaki çocuklarına söyledikleri şoke etti