ABD'li Komutan, Türkiye Tarafından Aranan PKK'lı Terörist ile Görüştü - Son Dakika

ABD'li Komutan, Türkiye Tarafından Aranan PKK'lı Terörist ile Görüştü

ABD'li komutan Joseph Votel, Suriye'de Türkiye tarafından aranan PKK'lı Mazlum Kobani kod adlı Şahin Cilo ile ABD'ye ait bir hava üssünde görüştü.

ABD'li Komutan, Türkiye Tarafından Aranan PKK'lı Terörist ile Görüştü, System.String[]

CENTCOM Komutanı Joseph Votel, Suriye'de Türkiye tarafından aranan ve ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından SDG'nin komutanı olarak nitelenen PKK'lı terörist Mazlum Kobani kod adlı Şahin Cilo ile Suriye'de ABD'ye ait bir hava üssünde görüştü.

"BİZDEN YAPMAMIZI İSTEDİKLERİ ŞEYLERİ BİLİYORUZ"

Amerikan medyasına konuşan PKK'lı Cilo, ABD'den hava desteği ve sahadadestek kuvveti istediğini ifade etti. Cilo ile görüşmesinden sonra basına açıklamalarda bulunan Votel,"Bizden yapmamızı istedikleri şeyleri tabii ki biliyoruz. Ancak bu şu andagittiğimiz bir yol değil." ifadesini kullandı.

Votel, ayrıca ABD Başkanı Donald Trump'ın aralık ayında verdiğiçekilme talimatını uyguladıklarını ifade etti.

VOTEL, TRUMP'IN ÇEKİLME EMRİNE UYDUKLARINI SÖYLEDİ

Votel, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den tamamen çekilme emrini uygulamaya devam ettiklerini açıkladı. Ancak Votel, uluslararası askeri bir gücün de bölgede kalarak DAEŞ'le mücadeleye katkı sağlaması gerektiğini söyledi. Votel "Bizden isteneni anlıyoruz ancak şu anki noktada tüm güçlerimizi çekme noktasında değiliz" dedi.

BİN 500 KOALİSYON GÜCÜ, DEAŞ'LA MÜCADELE İÇİN BÖLGEDE KALACAK

ABD'li komutan "Şu anki tartışma ABD'nin bölgede kalıp kalmaması değil, koalisyon güçlerinin bölgeden ne yapıp yapamayacağına bakıyoruz" dedi.

Votel bin ile bin 500 uluslararası koalisyon gücünün Suriye'de DAEŞ'le mücadele için kalmasını umduklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, aralık ayında ABD askerlerini Suriye'den çekme kararı almıştı. Çekilmeyi kolaylaştırmak üzere ABD Savunma Bakanlığı, Suriye'ye 600 asker daha göndermişti.

ABD'li Komutan, Türkiye Tarafından Aranan PKK'lı Terörist ile Görüştü

Son Dakika

Jennifer Aniston, çıplak pozunu koronavirüs yardım kampanyası için açık arttırmaya çıkardı Yemekteyiz programını bırakan Seda Sayan, kendisini eleştiren takipçisine küfürle karşılık verdi Ebru Polat takipçilerini uyardı: Dost deyip evinize aldığınız insanlar, kocalarınızı elinizden alırlar Beyazıt Öztürk'ten "Beyaz Show" hayranlarına müjdeli haber: Yeniden başlamak istiyorum Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı Survivor'da yeni dönem başladı! Kaptanlık oyununu kazanan Cemal Can ve Sercan takımlarını kurdu Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor Sevgilisinin evlenmekten vazgeçtiği televizyon sunucusu intihar etti Evliyken Ece Erken'le aşk yaşayan iş adamı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eşinden boşandı Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu