Adıyaman'da iş adamı 500 ailenin borçlarını ödedi - Son Dakika
Güncel

Adıyaman'da iş adamı 500 ailenin borçlarını ödedi

Adıyaman\'da iş adamı 500 ailenin borçlarını ödedi

Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir iş adamı, 500 ailenin tüpgaz satışı yapan yerlere olan borçlarını ödedi.

11.05.2020 16:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir iş adamı, 500 ailenin tüpgaz satışı yapan yerlere olan borçlarını ödedi.

İş adamı Ali Erdemoğlu, koronavirüs salgını dolayısıyla tüpgaz borçlarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi 500 ailenin veresiye borçlarını kapattı.

Erdemoğlu, bazı mahallerdeki fırın ve marketlerdeki veresiye defterini de satın aldı.

Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yardımın Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında yapıldığını belirterek, "İş adamımız Ali Erdemoğlu, sağolsun ilçemizde tüpgaz alanında faaliyet gösteren esnafımızdan veresiye defterlerini satın alarak vatandaşlarımızın borçlarını ödedi. Kendisine Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Besni halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da iş adamı 500 ailenin borçlarını ödedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili
  12:50 Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili

  Hükümetin aylık 25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulamasının 1 Mayıs'ta sona ermesine tepki gösteren yurttaşlar, uygulamanın devam etmesini ve doğal gaz ücretlerinde indirim yapılmasını istiyor. Emekliler, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatarak iktidarın vaatlerini yerine getirmediğini belirtiyor. Uygulamanın uzatılması talepleri dile getiriliyor.

 • Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi
  12:48 Savaştan kaçtı, Türkiye'de okuma yazma öğrendi

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Berivan Yüksek, çocukları için Türkçe öğrenerek okuma yazma öğrendi. Aynı köyde yaşayan 80 yaşındaki Senem Korkmaz da ilerlemiş yaşına rağmen okuma yazma öğrenerek önemli bir başarıya imza attı.

 • Sinop'ta Balıkçı Teknesine Eşlik Eden Yunuslar Görsel Şölen Oluşturdu
  12:47 Sinop'ta Balıkçı Teknesine Eşlik Eden Yunuslar Görsel Şölen Oluşturdu

  Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında seyreden balıkçı teknesine yunuslar eşlik etti. Tekneyle yarışan yunusların o anları, cep telefonuyla kayıt altına alındı. Yunusların tekneyle birlikte hareket ettiği anlar görsel şölen oluşturdu. Bir süre su yüzeyinde ilerleyen yunuslar daha sonra gözden kayboldu.

 • Ardahan'da kuru otla kaplı alanda çıkan yangın büyümeden söndürüldü
  12:43 Ardahan'da kuru otla kaplı alanda çıkan yangın büyümeden söndürüldü

  Ardahan'da Halilefendi Mahalle mezarlığında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.

 • Düğünde ikram edilen meyve suyundan 'küf' çıktı
  12:42 Düğünde ikram edilen meyve suyundan 'küf' çıktı

  Sivas'ta düzenlenen bir düğünde ikram edilen meyve suyundan çıkan küf parçaları, davetlileri şaşkına çevirdi. Rukiye Arıcı, meyve suyunu doldurduğunda içerisinden küf çıktığını söyledi. Arıcı, sağlık açısından tehlikeli olduğunu belirterek daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

 • Doğaseverler Kar Altında Bulunan Cennet ve Cehennem Vadisini Gezdi
  12:39 Doğaseverler Kar Altında Bulunan Cennet ve Cehennem Vadisini Gezdi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Cennet ve Cehennem Vadisi, Uludurok'un Cilo Dağları'nın eteklerinde yer alması ve büyüleyici doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Karlar altında yapılan doğa yürüyüşleri ve vadideki buzulun görülmesi, doğaseverlere unutulmaz anılar yaşatıyor. Ahmet Gürdal önderliğindeki doğa rehberleri, Avrupa ülkelerinden gelen turistlere bölgenin doğal güzelliklerini tanıtıyor ve onlara rehberlik yapıyor.


Advertisement