Adıyaman'da "Kalbin İçin Pedalla" Etkinliği - Son Dakika

Adıyaman'da "Kalbin İçin Pedalla" Etkinliği

01.10.2017 13:12
Adıyaman'da

Adıyaman'da 29 Eylül Dünya Kalp Günü dolayısıyla "Kalbin için pedalla" etkinliği düzenlendi.

Adıyaman'da 29 Eylül Dünya Kalp Günü dolayısıyla "Kalbin için pedalla" etkinliği düzenlendi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen bisiket turu ilgi gördü.

Valilik önünden başlayan turda yaklaşık 150 bisiklet tutkunu, 10 kilometre pedal çevirdi.

Etkinliğe, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kutlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fikret Keleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir gençlik için düzenlediklerini söyledi.

Dr. Mustafa Kutlu ise 29 Eylül Dünya Kalp Günü'nü fırsat bilerek "Kalbin için pedella" dediklerini ifade etti.

Obezite ve kalp hastalığına bağlı ölümlerin ilk sırada yer aldığını belirten Kutlu, "Bu konuda kamuoyunu aydınlatmak için zaman zaman bisiklet etkinliğine teşvik edici programlar yapmaktayız. Burada amacımız, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına sağlamak." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da 'Kalbin İçin Pedalla' Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor