Afganistan'da Çatışmalar - Son Dakika

Afganistan'da Çatışmalar

18.09.2015 15:26
Afganistan'da Çatışmalar, System.String[]

I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Peştun Kot ilçesinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 örgüt üyesi öldürüldü.

MEZAR-I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Peştun Kot ilçesinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 örgüt üyesi öldürüldü.

Afganistan'ın kuzeyindeki Şahin Kolordu Komutanlığı Birinci Tabur Komutanı General Şirin Şah Kohbendi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, militanların, ilçedeki sınır birliklerine mühimmat desteği götüren güvenlik güçlerinin araç konvoyuna Hoca Musa bölgesinde pusu kurmasının ardından çatışma çıktığını belirtti.

Çatışmada, 6 militanın öldürüldüğünü ifade eden Kohbendi, 4 militanın da yaralandığını söyledi.

Taliban örgütünden yapılan açıklamada, çatışma sonucu 11 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini iddia edildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Çatışmalar - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var