Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I - Son Dakika

Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I

28.08.2015 13:52

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öldürülen korucuların mezara götürülmesi Afganistan'da Taliban, 25 korucuyu öldürdüMEZAR-I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Şirin Tegab ilçesinde Taliban militanlarının düzenlediği saldırıda 25 korucu hayatını kaybetti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öldürülen korucuların mezara götürülmesi Afganistan'da Taliban, 25 korucuyu öldürdüMEZAR-I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Şirin Tegab ilçesinde Taliban militanlarının düzenlediği saldırıda 25 korucu hayatını kaybetti.Faryab İl Şura Başkan Yardımcısı Muhammed Taher Rahmani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, militanların, Şirin Tegab'ın Astana Baba bölgesine güvenlik güçlerine destek vermek için gönderilen koruculara pusu kurduğunu belirtti. Militanların 25 korucuyu pazar yerine götürdüğünü ve burada kurşuna dizdiğini söyleyen Rahmani, öldürülen korucuların cenazelerinin ailelerine teslim edildiğini kaydetti.Şirin Tegab Kaymakamı Said Lokman Gahrik de Astana Baba bölgesinin bir gün aradan sonra tekrar Taliban'ın kontrolüne geçtiğini belirtti.Taliban ise 25 korucunun öldürüldüğünü, çok sayıda korucunun da yaralandığı iddia ederek silah ve mühimmat ele geçirdiğini öne sürdü.

Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I
Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I
Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I
Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Taliban, 25 Korucuyu Öldürdü - Mezar-I - Son Dakika


Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Depremin merkez üssü Seferihisar'da deniz yeniden çekildi İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Aracı tekleyen sürücü, kaputu açınca 3 metrelik pitonla burun buruna geldi İzmir'deki depremde yeni binalar da yıkıldı! Vatandaşlar hesap sorulmasını istiyor Rusya'dan yardım isteyen Paşinyan'a aynı cevap verildi: Çatışmalar Ermenistan topraklarına sıçrarsa destek veririz Kabe'de panik anları! Aracıyla Mescid-i Haram'a daldı