Afyonkarahisar'da 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni - Son Dakika

Afyonkarahisar'da 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni

7 yıl önce

Afyonkarahisar'da 2013-2014 eğitim-öğretim yılı Ekrem Yavuz İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı.

Afyonkarahisar'da 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni, System.String[]

Afyonkarahisar'da 2013-2014 eğitim-öğretim yılı Ekrem Yavuz İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı.


Ekrem Yavuz İlkokulu'nda yapılan açılış törenine; Vali Vekili Sabahattin Yücel, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Baro Başkanı Turgay Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Müdürü Müjdat Karagöz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. Gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Sabahattin Yücel, gelecekte Türkiye'nin hak ettiği yerde olması için yetişmiş insan gücüne ihtiyacı olduğunu kaydetti. Dünya ülkelerinin büyük bir teknoloji yarışı içerisinde olduğunu söyleyen Vali Vekili Yücel, "Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler, bu yarışı önde götüren milletler olacaktır. Bu yarışta avantaj sağlayan en önemli unsurlardan biri yetişmiş insan gücüdür. Gelecekte bugünden daha karmaşık teknolojileri kullanmak zorunda olan gençlerimiz kendilerini bugünden yetiştirmek zorundadırlar. Çünkü Türkiye, genç insan nüfusu bakımından diğer ülkelerden daha avantajlı bir durumdadır. Burada gençlerimize kaliteli ve iyi bir eğitim vermemiz gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bunun için de öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir" dedi.


Konuşmasında öğrencilere de tavsiyelerde bulunmayı ihmal etmeyen Yücel, "Büyüklerimizden aldığınız başarı bayrağını daha yukarılara dikmek zorundasınız. Bu hem kendiniz, hem ailemiz, hem de milletiniz için yapmanız gereken bir görevdir" diye konuştu.


"SİZLERE EMANET ETTİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZI KORUYUN VE GELİŞTİRİN"


Törende konuşan Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise, öğretmenlerin eğitimdeki önemine vurgu yaparak, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınki güçlü Türkiye'nin büyükleri, yetişkinleri ve sorumluları olacak biçimde yetiştirmek en önemli görevinizdir. Topluma hizmet veren öğretmenlik mesleği saygındır. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. Öğretmenler bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren önderler olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en zor ama bir o kadar da kutsal görevi üstlenmiş bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi layıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır" şeklinde konuştu.


Ekrem Yavuz İlkokulu Halkoyunları ekibinin gösterisinin sonrasında 2013-2014 eğitim öğretim yılı açılış programı sona erdi. - AFYONKARAHİSAR
Son Dakika

242 yıllık İngiliz perakende zinciri Debanhams iflasa hazırlanıyor
Bir ay boyunca tecavüze uğrayan ünlü şarkıcı Duffy, ilk kez olayın detaylarını anlattı 4 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren kadının ifadesi: Defalarca 'Anne yapma' diye yalvardı