Ağrı'da çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı - Son Dakika

Ağrı'da çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı

04.10.2022 15:38
Ağrı'da çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı

Ağrı'da küçükbaş hayvanda verimin arttırılması amacıyla yüzde 50 hibeyle çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı.

Ağrı'da küçükbaş hayvanda verimin arttırılması amacıyla yüzde 50 hibeyle çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının Damızlık Koç-Teke Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında Ağrı Et ve Süt Kurumu bahçesinde tören düzenlendi.

Vali Osman Varol ile İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin'in de katıldığı törende, 53 çiftçiye yüzde 50 hibe desteğiyle 179 damızlık koç verildi.

Varol, burada yaptığı konuşmada, yüzde 50 hibeyle dağıtılan hayvanların seçiminde bölge ve iklim koşullarının göz önünde bulundurulduğunu belirterek, desteğin ırkın sayısının ve üretkenliğinin artması açısından önemli olduğunu söyledi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İş yerine giren hırsız bilgisayarı böyle çaldı İş yerine giren hırsız bilgisayarı böyle çaldı Askeri personel trafik kazasında hayatını kaybetti Askeri personel trafik kazasında hayatını kaybetti Ağrı'da trafik kazasında uzman çavuş hayatını kaybetti Ağrı'da trafik kazasında uzman çavuş hayatını kaybetti

Son Dakika Güncel Ağrı'da çiftçilere 179 damızlık koç dağıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement