Ağrı Dağı Eteğinde Zorlu Ramazan Mesaisi - Son Dakika

Ağrı Dağı Eteğinde Zorlu Ramazan Mesaisi

05.06.2017 12:45
Ağrı Dağı Eteğinde Zorlu Ramazan Mesaisi

Ağrı Dağı eteğindeki tarlaları olan çiftçiler, ramazan ayının gelmesiyle hem dini vazifelerini yerine getiriyor hem de sıcak havaya rağmen işlerini aksatmadan sürdürüyor.

GÖKSEL CÜNEYT İĞDE - Ağrı Dağı eteğindeki tarlaları olan çiftçiler, ramazan ayının gelmesiyle hem dini vazifelerini yerine getiriyor hem de sıcak havaya rağmen işlerini aksatmadan sürdürüyor.

Doğubayazıt ilçesi Telçeker köyünde tarım işçileri, hem yorgunlukla hem de susuzlukla mücadele ederek oruç ibadetini yerine getiriyor.

Ağrı Dağı eteğindeki 12 dönümlük arazisinde domates üreten Osman Aytekin, 30 dereceyi bulan sıcaklıkta 11 yaşındaki oğlu Serhat Aytekin ile çalışıyor.

Eskiden iş makinesi operatörü olduğunu belirten Aytekin AA muhabirine, iş makinesi çalındıktan sonra çiftçiliğe başladığını söyledi. 8 nüfuslu ailesine çiftçilik yaparak baktığını belirten Aytekin, "Ailem için çalışmam gerekiyordu ve arazimde organik domates üretmeye karar verdim. Çok şükür işlerim iyi gidiyor. Hem oğlumla orucumuzu tutuyor hem de çalışıyoruz." dedi.

Gündüzleri bunaltıcı bir hava olduğunu, zaman zaman sıcak havadan etkilendiklerini ifade eden Aytekin, ramazan ayının manevi ikliminin kendilerine güç verdiğini vurguladı.

Aytekin, "Oğlumla gece gündüz çalışıyoruz. Öğle saatlerinde sıcaktan bunalıyoruz ama orucumuzu hiçbir zaman ihmal etmedik. Ramazan bereket ayıdır. Rabb'imize olan şükrümüzü hem çalışarak hem de oruç tutarak eda ediyoruz." diye konuştu.

"Allah bize güç veriyor"

40 dönümlük araziyi 14 yaşındaki oğlu Muhammed Özer ile buğday ekimine hazırlayan Bülent Özer de oğluyla oruç tutuyor.

Kızgın güneşin kendilerini bazen zorladığını anlatan Özer, "Oruç tutarak Rabb'imize olan görevimizi yerine getiriyor, çalışarak da ailemize bakıyoruz. Allah bize güç veriyor. Şükür ve ibadet her şeyden önce gelir." ifadelerini kullandı.

Ameliyathaneden Ağrı Dağı zirvesine Ameliyathaneden Ağrı Dağı zirvesine Bakan Soylu: Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Soylu: Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Soylu: 'Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, sarı torbaya girdi. İçişleri Bakanı Soylu: 'Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, sarı torbaya girdi.
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağrı Dağı Eteğinde Zorlu Ramazan Mesaisi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement