Son dakika haberleri... Ağrı Dağı'ndan gelen sel sularıyla kapanan Iğdır-Nahçıvan yolu, 5 saatte açıldı - Son Dakika

Son dakika haberleri... Ağrı Dağı'ndan gelen sel sularıyla kapanan Iğdır-Nahçıvan yolu, 5 saatte açıldı

24.05.2021 16:35

Son dakika haberleri... Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, selin hasara neden olduğu uluslararası kara yolu, Aralık ilçesi girişindeki bodrumu ve bahçesi sular altında kalan Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile tarım arazilerini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, selin hasara neden olduğu uluslararası kara yolu, Aralık ilçesi girişindeki bodrumu ve bahçesi sular altında kalan Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile tarım arazilerini gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Sarıibrahim, "Dün Ağrı Dağı bölgesine yağan yoğun yağış sonrasında oluşan sel ile birlikte Karakoyunlu ilçesinde hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına çatıların uçmasına neden oldu. Her iki afetle ilgili hasar tespit çalışmalarımız tamamlanmış vaziyette. Önemli olan burada can kaybının ortaya çıkmaması. Devletimiz bütün kurumları ile vatandaşımızın yanındadır" diye konuştu.

Selin vurduğu Aralık'ta 80 dönüm ekili arazisinin sular altında kaldığını belirten çiftçi Sinan Nedret (42) ise "Ağrı Dağı'ndan bir felaket geldi. Canımızı zor kurtardık. Öyle araziler var ki 5 metre su altında. Ekinlerimiz, bitkilerimiz hepsi su altında kaldı. Yardım bekliyoruz, perişan olduk" dedi.

YORUMLAR
500
İpekyolu'nda yaz spor kursları devam ediyor İpekyolu'nda yaz spor kursları devam ediyor Ağrı ve Iğdır'dan Afganistan uyruklu 136 düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi Ağrı ve Iğdır'dan Afganistan uyruklu 136 düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi Iğdır'da Tuz Dağı'ndaki kilden cilt maskesi üretildi Iğdır'da Tuz Dağı'ndaki kilden cilt maskesi üretildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri... Ağrı Dağı'ndan gelen sel sularıyla kapanan Iğdır-Nahçıvan yolu, 5 saatte açıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement