Son Dakika Haberleri: Ahlat'ta TOKİ Çekilişi Yapıldı

Ahlat'ta TOKİ Çekilişi Yapıldı

8 gün önce

Ahlat ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılacak 159 konut için noter huzurunda çekiliş gerçekleştirildi.

Ahlat'ta TOKİ Çekilişi Yapıldı, System.String[]
Ahlat ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılacak 159 konut için noter huzurunda çekiliş gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde TOKİ Başkanlığı tarafından inşa edilecek 159 konut için bir alışveriş merkezinin konferans salonunda kura çekimi yapıldı.

Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, burada yaptığı konuşmada, ilçedeki yatırımların her birinin ciddi bir emeğin neticesi olduğunu söyledi.

Yapılacak konutlar üzerinde uzun zaman mesai harcadıklarını belirten Çoban, şöyle konuştu: "Konutların bire bir projem olduğunu söyleyebilirim çünkü ilçede ki bu ihtiyacı biliyorduk. Bir de dikey yapılaşmanın yanında yatay bir yapılaşmanın da çok önemli netice doğurabileceğini ispat için böyle bir proje üzerinde yürüyorduk. Kurada ismi çıkmayanlar üzülmesin bu ilk etabı oldu. Allah nasip ederse 159 ile başlatalım. Bu konutlar Selçuklu mimarisinde hazırlanacak örnek bir projedir."

TOKİ Şube Müdürü Bülent Şerefoğlu ise 159 konutun sahiplerinin kurayla belirlendiğini söyledi.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 03:28 Kaynak: AASuriyeli sığınmacının "Kafa Kesmek İstiyorum" Sözleri Büyük Tepki Çekti Son Dakika! İşsizlik Ödeneği ile Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri 31 Mayıs'ta Yapılacak Diyarbakır'da Nesli Tükenmekte Olan Boynuzlu Baykuş Görüldü "İspiyonculuğun Sonu Budur" Deyip Arkadaşının Kulağını Kesti