AK Parti Mitingine Katılan Tansu Çiller'e Seçim Tahmini Soruldu: Kafalar Karışık - Son Dakika

AK Parti Mitingine Katılan Tansu Çiller'e Seçim Tahmini Soruldu: Kafalar Karışık

19.06.2018 10:45

AK Parti mitingine katıldığı için özellikle muhalefet kanadından ağır eleştirilere maruz kalan Tansu Çiller, seçim sonuçlarına ilişkin tahmininde "Kafalar karışık" diyerek rakam vermedi.

Hafta sonu AK Parti'nin düzenlediği Yenikapı mitinginin sürprizi eski Başbakan Tansu Çiller, seçim tahmininde bulunmaktan kaçındı.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "1990'ların simgesi orada" dediği Çiller, Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BUNLAR TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI ÇÖZEMEZLER"

Koalisyonun zor olduğuna ve bunu bizzat yaşayarak anladığına vurgu yapan Çiller, "Koalisyonlar çok zordur. Ben çok koalisyon hükümeti kurdum. Sayın Erdal İnönü, Sayın Karayalçın ve Hikmet Çetin'le, Deniz Baykal'la hepsi de saygın kişiliklerdi. Biz tepede uzlaşma sağlıyorduk ama Meclis'e yansımıyordu. Ben koalisyonların ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bunlar 5 benzemez bir de altıncı olarak altıncı bir partinin ipine asılarak hareket edecekler. Bunlar Türkiye'nin sorunlarını çözemezler" dedi.

"TAHMİN YAPABİLMEK ZOR"

Çiller, seçimlere ilişkin tahminini soran Selvi'ye "Kafalar karışık. Yeni bir sistem, taraflar çok karıştı. Tahmin yapabilmek zor. Seçim sonrası yönetimin nasıl oluşacağını anlayan yok. Çok bilinmeyenli bir seçime giriliyor. Tahmini zor bir ortamdayız" karşılığını verdi.

"YAPTIĞIM ŞEY DOĞRUYDU DEMİYORUM"

90'lı yıllarda başbakanlık yaptığı döneme ilişkin de açıklamalarda bulunan Çiller, "Yaptığım her şey doğruydu demiyorum. Çok gençtik, çok idealisttik, birçok şeyi kısa zaman içinde yapmak isterken karşımda çok geniş bir cephe buldum. Çok yoğun yıpratma kampanyaları ile karşı karşıya kaldım" ifadesini kullandı.

AK Parti Mitingine Katılan Tansu Çiller'e Seçim Tahmini Soruldu: Kafalar Karışık

Son Dakika Güncel AK Parti Mitingine Katılan Tansu Çiller'e Seçim Tahmini Soruldu: Kafalar Karışık - Son Dakika


Son Dakika

Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı Azerbaycan Dağlık Karabağ için vura vura ilerliyor! Ermenilerin mühimmatları tükendi Hazine'ye ve Gelir İdaresi'ne 3 bin yeni personel alımı yapılacak 'Canı sıkıldı' diye evini terk etti, 2 gün sonra sağ salim bulundu Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil