Alişan, sınıra giden göçmenlere müdahale eden Avrupa ülkelerine tepki gösterdi - Son Dakika

Alişan, sınıra giden göçmenlere müdahale eden Avrupa ülkelerine tepki gösterdi

2 ay önce

Ünlü şarkıcı Alişan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sınıra giden göçmenlere gaz bombası ile müdahale eden Avrupa ülkelerine "Avuç kadar insanı almamak için neredeyse kurşun atacaklar" diyerek tepki gösterdi.

Türkiye'nin göçmenlere 'açık kapı politikası' uygulayacağını açıklamasının ardından mülteciler Avrupa kapısına akın etti. Göçmenleri kabul etmeyen Yunanistan ve Bulgaristan ise sınır kapılarında geniş önlemler aldı. Alişan ise göçmenleri kabul etmeyen ülkelere isyan etti.

TÜRKİYE'NİN KARARINDAN SONRA GÖÇMENLER SINIRA AKIN ETTİ

Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'deki askerlerimize yönelik yapılan hava saldırısında 34 askerimiz şehit oldu, 32 askerimiz de yaralandı. İdlib'deki hain saldırıdan sonra Türkiye'nin AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama yönünde aldığı kararı duyan göçmenler, gece yarısından itibaren yollara düştü. Aralarında Suriyeli, İranlı, Iraklı, Faslı ve Pakistanlıların da bulunduğu göçmenler, sırtlarına çantalarını takıp İstanbul'dan taksiler ve otobüslerle yola çıkarak Yunanistan'a geçmek için Edirne'ye geldi. İzmir, Aydın ve Çanakkale'deki göçmenler de denize akın etti. Göçmenleri kabul etmeyen ülkeler ise sınır kapısında gaz bombaları ile müdahale etti.

ALİŞAN: NEREDEYSE ÜZERLERİNE KURŞUN ATACAK

Sosyal medyada dolaşan iddialarda ise Yunan askerlerin mültecileri darp ettiği ileri sürüldü. Bu konuyla alakalı Yunanistan'a geçmeye çalışan göçmenlerin gaz bombasına maruz kaldığı anların fotoğrafını Instagram'dan paylaşan şarkıcı Alişan şu ifadeleri kullandı:

"Biz yıllardır milyonlara kucak açtık... Koskoca Avrupa, Türkiye'nin insan haklarına daha fazla önem vermesi gerektiğini belirten İnsancıl Avrupa! Sizin insan kriteriniz ne?

Kapıları bir açtık, avuç kadar insanı içeriye almamak için neredeyse üzerlerine kurşun atacak. Sizin insan kriteriniz sadece kendi ırkınız mı? Sizin dininizden, ırkınızdan, renginizden olmayanlar insan değil mi? Aramızdaki fark bu işte. Biz yaratılanı yaradandan ötürü seviyoruz ama siz?"

34 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin TSK konvoyuna düzenlediği hava saldırısı sonucunda 34 askerimiz şehit düştü, 32 askerimiz de yaralandı. Türkiye, saldırıya anında karşılık vererek çok sayıda rejim hedefini vurdu. AB, NATO ve ABD yaptığı açıklamada Esed rejiminin saldırılarını kınadı ve ateşkes çağrısında bulundu.

Alişan, sınıra giden göçmenlere müdahale eden Avrupa ülkelerine tepki gösterdi
Yılmaz Morgül, konserlerini iptal edip, şehit ailesini ziyaret etti

Ünlü isimler, 33 şehidimizin ardından konserlerini iptal etti

Demet Akalın'dan mültecilerin sınıra gitmesine ilk yorum: İnşallah doğrudur

33 şehidimizin ardından Altın Kelebek Ödül Töreni iptal edildi

Türkiye tek yürek oldu! Ünlü isimlerin şehit paylaşımları peş peşe geldi

Abone Ol:Google'da Takip Et Paylaş: Facebook'ta Paylaş!Paylaş Twitter'da Paylaş!Tweetle Whatsapp'da Paylaş!Gönder

YORUMLAR


Son Dakika

Koronavirüsün en temel belirtisi değişti: Yüksek ateş tek başına belirleyici değil
Koronanın ana semptomlarını sıralayan Rus uzman, en iyi korunma yolunu anlattı Yaşlılara "Ölün" diyen Kerimcan Durmaz, dışarıda arkadaşıyla dans etti