Alkışlarla Fransa Soykırımını Kabul Ettiler - Son Dakika

Alkışlarla Fransa Soykırımını Kabul Ettiler

02.01.2012 16:33
Alkışlarla Fransa Soykırımını Kabul Ettiler

Edirne İl Genel Meclisi, Fransa'nın Cezayir'de halka soykırım yaptığını ve bu nedenle kınanmasına karar verdi.

Edirne İl Genel Meclisi, Fransa'nın Cezayir'de halka soykırım yaptığını ve bu nedenle kınanmasına karar verdi.Edirne İl Genel Meclisi bugün Başkan Nusret Uybaş başkanlığında toplanarak Ocak ayı çalışmalarına başladı. İl Genel Meclisi'nde yer alan 18 CHP, 10 AK Partili üye meclis başkanlığı ortak imzalı önerge vererek Fransa'nın Cezayir'de halka soykırım yaptığını belirterek, kınanması yönünde karar alınmasını talep ettiler. Edirne İl Genel Meclisi Başkanlığı'na sunulan önergede, Milyonlarca insanın etnik kimlikleri sebebiyle sistematik olarak öldürüldüğü 2'nci Dünya Savaşının ardından tek amaçları kendi ülkelerinde kendi kimlikleri ve kültürleriyle yaşamak olan yaklaşık 1,5 milyon Cezayirlinin sömürgeci Fransa tarafından soykırım şeklinde yok edilmelerine insanlık dramı olarak niteliyoruz. Edirne İl Genel Meclisi'nin Fransa'nın Cezayir'de sistemli bir şekilde yaptığı soykırımı tanıdığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruzö denildi.

Sunulan önerge Başkan Nusret Uybaş tarafından oylamaya sunuldu. Meclisin 28 üyesi önergenin okunmasından sonra ayağa kalkarak ellerine kaldırdı ve öneriyi kabul etti. Ardından da alkışladı. Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş, oy birliğiyle Fransa'nın Cezayir'de yaptığı soykırımı kabul ettiklerini söyledi.

Kaynak: DHA
İtalya ve Cezayir dışişleri bakanları, ikili ilişkileri, Tunus'u ve Libya'yı görüştü İtalya ve Cezayir dışişleri bakanları, ikili ilişkileri, Tunus'u ve Libya'yı görüştü Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek

Son Dakika Güncel Alkışlarla Fransa Soykırımını Kabul Ettiler - Son Dakika


Advertisement