Almanya Başbakanı Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüştü - Son Dakika

Almanya Başbakanı Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüştü

06.01.2023 20:47
Almanya Başbakanı Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüştü

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile telefonda görüştü.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile telefonda görüştü.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit tarafından yapılan açıklamaya göre, Scholz ve Zelenskiy'nin telefon görüşmesinde Ukrayna'daki siyasi, askeri ve insani durumla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede Scholz'un Rusya'nın saldırganlığı karşısında Ukrayna'ya sarsılmaz dayanışmasını teyit ettiği belirtilen açıklamada, Alman hükümetinin 2022'de Ukrayna'ya 12 milyar avronun üzerinde destek verdiği, 2023'te de desteğin bu yönde devem edeceği aktarıldı.

Açıklamada, Zelenskiy'nin de Rusya'nın kritik altyapıya yönelik son saldırıları hakkında bilgi verdiği ve Alman hükümetinin Ukrayna'ya bir Patriot uçaksavar füze bataryası ve Marder tipi zırhlı muharebe araçları sağlayacağına ilişkin verdiği karardan dolayı teşekkür ettiği belirtildi.

Scholz ve Zelenskiy'nin yapıcı istişareleri sürdürmeyi ve yakın temasta kalmayı kararlaştırdığı kaydedildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Almanya Başbakanı Scholz: AB ile içten yanmalı motor tartışmasında çözüme doğru ilerliyoruz Almanya Başbakanı Scholz: AB ile içten yanmalı motor tartışmasında çözüme doğru ilerliyoruz Almanya Başbakanı Olaf Scholz'tan ramazan mesajı Almanya Başbakanı Olaf Scholz'tan ramazan mesajı Zelenskiy Bahmut cephesini ziyaret etti Zelenskiy Bahmut cephesini ziyaret etti

Son Dakika Güncel Almanya Başbakanı Scholz, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüştü - Son Dakika


Advertisement