Almanya'da Asgari Ücrete Zam Önerisi - Son Dakika

Almanya'da Asgari Ücrete Zam Önerisi

26.06.2018 13:04
Almanya'da Asgari Ücrete Zam Önerisi, System.String[]

İLK uygulandığında saat ücreti olarak en düşük 8 euro 50 cent olarak belirlenen asgari ücret, bir kez zamlandı ve 8 euro 84 cente çıktı.

İLK uygulandığında saat ücreti olarak en düşük 8 euro 50 cent olarak belirlenen asgari ücret, bir kez zamlandı ve 8 euro 84 cente çıktı. Şimdi ise ikinci kez zam söz konusu. İşveren, sendika ve tarafsız uzmanlardan oluşan Asgari Ücret Komisyonu, en düşük saat ücretinin 9 euro 19 cent olmasını kararlaştırdı ve uygulaması için hükümete önerdi. Komisyon, zammın 1 Ocak 2019 yılından itibaren geçerli olması tavsiyesinde bulundu. Federal Çalışma Bakanlığı da asgari ücret artışına sıcak bakıyor. Sendika temsilcilerinin çalışanlar için saat ücretinin en az 12 euro olması talebi ise kabul görmedi.

Almanya'da Asgari Ücrete Zam Önerisi

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Almanya'da Asgari Ücrete Zam Önerisi - Son Dakika


Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Çağatay Ulusoy, ekranlara dönüyor! İşte yeni dizisi Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel, takipçisinin yorumuna verdiği yanıtla herkesi şoke etti Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek! Hafta ortasından itibaren kar geliyor Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz