Son Dakika Haberleri: Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos, Her Geçen Gün Daha da Zengin Oluyor

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos, Her Geçen Gün Daha da Zengin Oluyor

10 ay önce

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, zenginler liginde arayı iyice açmaya başladı. Amazon hisseleri, dün tarihinde ilk kez bin 500 doları aşarken Bezos'un serveti de 124 milyar dolara ulaştı.

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, zenginler liginde arayı iyice açmaya başladı. Amazon hisseleri dün tarihinde ilk kez 1500 doları aşarken, Bezos'un serveti de 1.15 milyar dolar artarak 124 milyar dolara ulaştı. En yakın rakibi ile arasındaki fark 32 milyar doları geçti.

124 MİLYAR DOLARA ÇIKTI

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Bezos'un serveti ise Amazon'un gördüğü en yüksek seviyeye göre bir ara gün içinde 1.4 milyar dolar artış gösterdi. Kapanış itibariyle ise Bezos'un servetindeki artış 1.15 milyar dolar oldu ve 124 milyar dolara çıktı.

Endekse göre Bezos'u 91.6 milyar dolarla Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve 86.2 milyar dolarla Warren Buffet takip ediyor. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg 73 milyar dolarla dördüncü, Zara'nın sahibi Amancio Ortega da 72 milyar dolarla beşinci sırada yer alıyor.

DÜNYANIN EN ZENGİNİ OLMUŞTU

Jeff Bezos, 1994 yılında kurduğu Amazon şirketinin piyasa değerini yüzde 57 arttırdığı 2017 yılında, 73 milyar dolarla başladığı servetini 99 milyar dolara çıkararak dünyanın en zengin kişisi unvanını Bill Gates'ten almıştı.

Bir dönem en zenginler liginde başa baş giden Bezos ile Gates arasındaki fark, gelinen nokta itibariyle 32.4 milyar dolara kadar yükseldi.
'Canavar Kaya' Ürkütücü Şekliyle Görenleri Şaşırtıyor 15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

Burnunu Çeşme Suyuyla Temizleyen Kadının Beynini Amipler Yedi