Son Dakika Haberleri: Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı

Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı

8 yıl önce

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Amerika'nın Irak'tan tamamen çekilmesi kutlandı.

Amerika'nın Irak'tan Çekilmesi Bağdat'ta Kutlandı, System.String[]

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Amerika'nın Irak'tan tamamen çekilmesi kutlandı. Müslüman Ulema Meclisi Bağdat'ın El Azamiye bölgesinde geniş katılımlı bir tören düzenledi. Törende Amerikan'ın Irak'tan çekilmesi ve işgalin son bulması kutlandı. Kutlama töreni Ebi Hanife Numan Camii yakınında yapıldı.


Kutlama törenine Müslüman Ulema Meclisi yetkilileri, din adamları, yerel yetkililer ve çok sayıda bölge halkı katıldı. Tören sırasında atılan sloganlarda Irak'ın egemenliğine vurgu yapıldı. Törene katılanlar Amerika'nın Irak'tan çekildiğini geride kan ve gözyaşı bıraktığını söyledi.


Müslüman Ulema Meclisi başkan yardımcısı Münir El Ubeydi, Türkmeneli Televizyonuna konuşarak Amerikan'ın çekilmesinden dolayı tüm Irak halkını kutladı ve Irak'ın yeniden yapılandırılmasına çalışılmasını istedi. Bağdat il meclisi üyesi Ayşe El Mesafi de Amerikanın Irak'ta bulunduğu sürede insan hakları ihlallerinin yaşandığını belirtti. Vatandaşlar Amerika'nın Irak'tan çekilmesine sevindiklerini söyleyerek, şehit ailelerine sabır diledi.


(SS)

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 06:42 Kaynak: DHAFenomen Merve Taşkın'dan "Bakireliğini kaybettin mi?" sorusuna yanıt: Ölene kadar bakireyim
Atatürk'e olan benzerliğini kullanan Göksel Kaya, üniforma giyerek ata bindi Müge Anlı'da şaşırtan olay! Çocuklarının babasının 8 kadınla ilişkisini ortaya çıkardılar