Ankara Barosu'nda şaşırtan karar! Başkan Kemal Koranel istifa ettiğini açıkladı - Son Dakika

Ankara Barosu'nda şaşırtan karar! Başkan Kemal Koranel istifa ettiğini açıkladı

23.03.2022 17:41

Ankara Barosu Başkanı Koranel, düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Koranel, "Başkent barosu üzerinde hamilik yapmaya çalışan zihniyetlerle bağımsız bir şekilde mücadele etmek amacıyla Ankara Barosu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum" dedi.

Ankara Baro Başkanı Kemal Koranel, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Ankara Barosunda 2016 yılında Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğini anımsattı. Koranel, daha sonra 2018'de genel sekreterlik, 2020'de ise başkan yardımcılığı görevlerini üstlendiğini, eski Ankara Baro Başkanı Erinç Sağkan'ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçilmesinin ardından 8 Aralık 2021 tarihi itibariyle Başkanlık görevine Avukatlık Yasası gereği Yönetim Kurulu kararı ile seçildiğini hatırlattı.

"GÖREVDEN ALINMALARI GELENEKLERE AYKIRI"

Koranel, Ankara Barosu'nda kendisinin muhalefet şerhlerine rağmen Türkiye Barolar Birliği tarafından bazı görevden almalar gerçekleştirildiğini belirterek, "Baromuzda görev yapan bazı meslektaşlarımız için görevden alınma yönündeki siyasi saik ile verilen bu karar, başta Anayasa, Avukatlık Kanunu, Avukatlık Meslek Kuralları ve hiçbir görüş ayırt etmeksizin üyesi olduğumuz 98 yıllık Ankara Barosu geleneklerine açıkça aykırıdır. Yüzyıllardır hukukun üstünlüğü için savaşan avukatlık mesleğinde, Ankara Barosu Yönetim Kurulunda bu yönde bir karar alınmış olması savunduğumuz tüm değerlere aykırıdır" dedi.

"GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM"

Ankara Barosu yönetim kurulunda görevini ifa ederken bir kişi ya da zümrenin talimatlarıyla hareket etmediğini belirten Koranel, "Baronun üzerinden elini çekmemekte ısrarlı olan kirli siyasete dahil olmayacağımı, şanlı bir geçmişe sahip olan Başkent barosu üzerinde hamilik yapmaya çalışan zihniyetlerle bağımsız bir şekilde mücadele etmek amacıyla Ankara Barosu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Son Dakika | Öldürülen Doktor Karakaya İçin Sağlıkçılardan Ankara'da Protesto: 'Onurlu Bir Bakan Tweet Atmazdı İstifa Ederdi, Batı'da Böyle Olur' Son Dakika | Öldürülen Doktor Karakaya İçin Sağlıkçılardan Ankara'da Protesto: 'Onurlu Bir Bakan Tweet Atmazdı İstifa Ederdi, Batı'da Böyle Olur' İngiltere Başbakanı Johnson partisinin liderliğinden istifasını açıkladı İngiltere Başbakanı Johnson partisinin liderliğinden istifasını açıkladı İzmir'de Sağlık Çalışanlarından Bakan Koca'ya İstifa Çağrısı: 'Sağlık Sisteminde Ortaçağ Kurallarına Dönülmesine İzin Vermeyeceğiz' İzmir'de Sağlık Çalışanlarından Bakan Koca'ya İstifa Çağrısı: 'Sağlık Sisteminde Ortaçağ Kurallarına Dönülmesine İzin Vermeyeceğiz'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara Barosu'nda şaşırtan karar! Başkan Kemal Koranel istifa ettiğini açıkladı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement