Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinden hayvanları telef olan üreticilere destek - Son Dakika

Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinden hayvanları telef olan üreticilere destek

27.08.2020 14:11
Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinden hayvanları telef olan üreticilere destek, System.String[]

Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, hayvanları telef olan üreticilere düzenledikleri yardım kampanyası ile destek oldu.

Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, hayvanları telef olan üreticilere düzenledikleri yardım kampanyası ile destek oldu.

Birlikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Haymanalı yetiştiriciler Hayati Yılmaz, Lokman Kılınç ve Eyyüp Bozkurt'un 508 baş koyunu telef oldu. Bunun üzerine Birlik üyeleri arasında yardım kampanyası düzenlendi.

Yetiştiricileri ziyaret eden Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç da toplanan destekleri üreticilere teslim etti.

Tek geçim kaynakları hayvancılık olan üç üye için düzenlenen yardım kampanyasının önemine işaret eden Kılınç, "Yaşanan olay oldukça üzücü. Yetiştiricilerimize 'geçmiş olsun' diyoruz, Birlik olarak bu gibi durumlarda her zaman yetiştiricilerimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim." ifadesini kullandı.

Hayvanları telef olan üreticiler de Birlik yönetimi ve üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ankara Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinden hayvanları telef olan üreticilere destek - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız Burak Yılmaz'ın Mesut Özil sözlerine Ali Koç'tan yanıt: Akşam yatarken söyledikleri için üzülmüştür Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca müjdeli haberi verdi: Korona aşılarının ikinci sevkiyatı yarın sabah geliyor Sırası gelmeden korona aşısı yaptıran İspanya Genelkurmay Başkanı Villaroya tepkiler nedeniyle istifa etti Emrecan Sabancı'nın dere yatağına saplanan lüks cipi traktörle kurtarıldı