Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı - Son Dakika

Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı

09.11.2017 11:38

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde turizmciler sezon kapanışı dolayısıyla düzenlenen galada bir araya geldi.

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde turizmciler sezon kapanışı dolayısıyla düzenlenen galada bir araya geldi. Gecede sanatçı Levent Yüksel konser verdi. Kemer Belediyesi'nin destekleriyle Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) tarafından Kiriş Mahallesi'ndeki 5 yıldızlı bir otelin katkılarıyla turizm sezonu kapanış galası düzenlendi. Galaya, Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Jandarma Komutan vekili Üsteğmen Görkem Güncan, Emniyet Müdür vekili Murat Karaman, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Hasan Özak, daha önce Kemer'de görev yapan Aksu Emniyet Müdürü Tevfik Karayakalı, turizmciler, turizm acente temsilcileri, banka yöneticileri ve muhtarlar katıldı.

Galada konuşan Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, bu seneki turizm sezonuna nisan ayında yapılan 'Yaza Merhaba Şenliği' ile başladıklarını hatırlatarak, turizmcilerin birlik beraberlik içerisinde her yolu aşabileceklerini söyledi. Güvenlik güçlerinin turizm sezonunda çok çalıştığına değinen Feslihan, "Kendilerini çok yorduk. Ama sansasyonel bir olaya meydan vermeden işlerini layıkıyla yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kemer'de 360 turistik tesis olduğunu aktaran Feslihan, "Bu otellerin 70'i beş yıldızlı. Kayıtlı yatak sayısına bakıldığında 104 bin. Kemer nüfusunun 2.5 katı. Aldığım son verilere göre ekimin sonu itibariyle Kemer'de 3.5 milyonun üzerinde turist ağırladık. Bu rakam kamu ve özel sektörle sivil toplum örgütlerinin birlikteliğinin başarısıdır. Bu başarı ülke tanıtımı, ekonomisi, istihdamın artmasını beraberinde getiriyor" diye konuştu.

Kemer Belediyesi ve KETAV Başkanı Mustafa Gül, 2016'da Rusya ile yaşanan uçak krizinden sonra kötüye giden turizmi düzeltmek için daha çok çalıştıklarını belirterek, Kemer'i tanıtmak için ülke ülke ve iç pazarda il il çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. Başkan Gül, 2017'de turist sayısında güzel bir yıl geçirdiklerini vurgularken, bunun maddi olarak tam yansımasını görmedikleri fakat 2018 yılı için iyi bir başlangıç olduğunu söyledi.

KETOB Başkanı Şener Gürler, turizm acentelerinin Kemer'in tarihi, doğal ve kültürel yerlerini daha fazla tanıtmalarını istediklerini anlatırken, KETOB olarak tanıtım sürecinde bilgi paylaşımına hazır olduklarını aktardı. Gürler, acentelerin Kemer ile ilgili 2018 çalışmalarını olumlu gördüklerini söyledi.

Konuşmaların ardından sanatçı Levent Yüksel konser verdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Yüksel, sevilen şarkılarını seslendirdi. Yüksel, konseri dinlemeye gelenlere güzel bir gece yaşattı. Dinleyiciler ise Yüksel'in seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

Düzenlenen organizasyonda KETOB yönetim kurulu üyeleri emniyet güçlerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı
Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı
Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı
Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Turizmciler Sezonu Yüksel'le Kapattı - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı