Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu - Son Dakika

Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu

15.04.2013 15:58
Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Medya Buluşması için gittiği Paris'te, Yahya Kemal Beyatlı'nın oturduğu masaya oturdu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Medya Buluşması için geldiği Paris'te Ünlü Türk Şairi Yahya Kemal Beyatlı'nın da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü yazar ve önemli şahsiyetlerin buluşup ve sohbet ettikleri yer olarak bilinen "La Closerie Des Lilas" adlı kafa-restoranda Yahya Kemal Beyatlı'nın oturduğu masaya oturdu. Restoranda Yahya Kemal Beyatlı'nın isminin kazındığı masada basın mensuplarına poz veren Arınç açıklamasında, "Ünlü şairimizin anısına yer ayrılmış bu masaya oturmakla onun yaşadığı eski günleri yad ediyoruz" dedi.

Arınç, Beyatlı'nın 1900'lü yılların başında öğrenciyken geldiği ve 9 sene kaldığı Paris'te sık sık bu restorana gelip bu masaya oturduğunu ifade ederek, "Bizim için önemli bir yer. Yahya Kemal Beyatlı 18'li yaşlarda yani öğrencilik yaptığı sırada buraya sık sık gelip bu masada otururmuş. Ünlü şairimizin anısına yer ayrılmış bu masaya oturmakla onun yaşadığı eski günleri yad ediyoruz" dedi. Bakan Arınç ve beraberindeki heyet ayrıca aynı kafenin restoran bölümünde öğle yemeği yediler.

La Closerie Des Lilas adlı kafe-restoran, Rusya'dan Vladimir Lenin, ABD'den Ernest Miller Hemingway, İrlanda'dan Samuel Barclay Beckett, Fransa'dan Jean-Paul Sartre ve Louis Aragon, gibi

daha bir çok dünyaca ünlü yazar ve siyasetçileri ağırlamasıyla tanınıyor. - PARİS

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı