Son Dakika Haberleri: Arjantin'de Halk Sokaklara Döküldü: 39 Gözaltı

Arjantin'de Halk Sokaklara Döküldü: 39 Gözaltı

2 ay önce

Arjantin'de halk hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için sokaklara döküldü.

Arjantin'de Halk Sokaklara Döküldü: 39 Gözaltı, System.String[]
Arjantin'de halk hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için sokaklara döküldü. Çıkan olayda 39 kişi gözaltına alındı.

Arjantin'de halk hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için sokaklara döküldü. Mauriccio Macri hükümetinin aşırı askeri harcamalar yaparak ülkeyi IMF'den borç alacak hale getirmesi üzerine sendikalar ve sivil toplum kuruluşları 24 saatlik greve başladı. Başkent Buenos Aires'in merkezi Plaza de Mayo'da yollar trafiğe kapatıldı. Bazı aşırılık yanlıları olayları çığırından çıkardı. Eylemciler, aralarında Arjantin Merkez Bankasının da bulunduğu bankalara saldırdı, şehir merkezindeki otobüslerin dolaşımını önlemek amacıyla molotof kokteyli attı. Çıkan olaylarda polis 39 kişiyi gözaltına aldı.

1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde yapılan grev çağrısından; metrolar, otobüs hatları, devlet okulları, üniversiteler, bankalar ve hatta uçuşlar ile hastaneler bile etkilendi. - BUENOS AIRES
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2019 10:22 Kaynak: İHA

YORUMLAR


HDP, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentisini açıkladı Camiye bırakılan notu gören imam, mutluluktan uçtu İstanbul seçimlerinin ardından Kadir Topbaş, sessizliğini bozdu!