Son Dakika Haberleri: Arjantin'de Milletvekilinin Silahlı Saldırıya Uğraması

Arjantin'de Milletvekilinin Silahlı Saldırıya Uğraması

2 ay önce

BUENOS Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te sabah milletvekili ile devlet memurunun silahlı saldırıya uğramasına ilişkin bir kişi gözaltına alındı.

Arjantin'de Milletvekilinin Silahlı Saldırıya Uğraması, System.String[]
BUENOS Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te sabah milletvekili ile devlet memurunun silahlı saldırıya uğramasına ilişkin bir kişi gözaltına alındı.

Arjantin basınında çıkan habere göre, La Rioja eyaletinden Radikal Sivil Birlik Partisi milletvekili Hector Olivares ile aynı eyaletin Federal Elektrik Taşımacılığı Güven Fonu Koordinatörü ve Olivares'in danışmanı Miguel Yadon'un uğradığı silahlı saldırıda kullanılan aracın sahibinin yakını Rafael Cano Carmona gözaltına alındı.

Saldırının başlıca şüphelileri ve saldırının düzenlendiği aracın sahibi Juan Jesus Fernandez ve yeğeni hakkındaki arama çalışmaları sürüyor.

Milletvekiline saldırının düzenlendiği araç, öğlen bir otoparkta bulunmuştu. Otopark görevlisi, aracı buraya getiren kişinin Fernandez ve yeğeni olduğunu açıklamıştı.

Sabah Ulusal Kongre Binası'nın karşısındaki parkta yürüyüşe çıkan Olivares ile Yadon silahlı saldırıya uğramıştı.

Saldırıda Olivares ağır yaralanırken, Yadon ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.
Haber Yayın Tarihi : 09.05.2019 11:54 Kaynak: AAEkrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını sosyal medyayı salladı! İlk yankılar ortaya çıktı Ortak canlı yayında Binali Yıldırım'ın FETÖ çıkışı sosyal medyada gündem oldu! Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum