Son Dakika Haberleri: ASELSAN, Türkiye'nin En Değerli Şirketi Oldu

ASELSAN, Türkiye'nin En Değerli Şirketi Oldu

9 gün önce

ASELSAN, bu sabah piyasa değeri bakımından 45,2 milyar TL'lik değeriyle Garanti Bankası'nı geçerek Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

Askerî Elektronik Sanayii (ASELSAN) bu sabah piyasa değeri bakımından 45,2 milyar TL'lik değeriyle 44,8 Milyar lira değere sahip olan Garanti Bankasını geçerek  Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

ASELSAN HAKKINDA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %84,58'i TSKGV'ye aittir, %15,3'lük kısım ise  Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmektedir.

Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta  Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Suriye'de Karnına Demir Çubuk Saplanan Türk İşçi, Kilis'e Getirildi Diriliş Ertuğrul'dan Tarihi Reyting Başarısı! Senarist Mest Oldu
Türkiye'den Sonra Rusya da Dünya Kupasına Ev Sahipliği Başvurusunu Geri Çekti Akkuyu NGS'nin İlk Türk Mühendisleri 2018'de Mezun Olacak