Aşıklar Ölmez" Konseri Beğeniyle İzlendi - Son Dakika

Aşıklar Ölmez" Konseri Beğeniyle İzlendi

08.12.2018 14:17
Aşıklar Ölmez

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ‘Yunus Emre Orkestrası Aşıklar Ölmez’ konseri düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 'Yunus Emre Orkestrası Aşıklar Ölmez' konseri düzenlendi.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Abdülkadir Baharçiçek, Rektör Danışmanları Doç. Dr. İlhan Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, Prof. Dr. Cemal Yurga, Prof. Dr. Ersan Çiftçi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Şefliğini Ali Ayhan'ın, şiir seslendirmesini Fatih Mehmet Çubuk'un yaptığı konser izleyiciler tarafından ilgi gördü. Konserde, TRT'de yayınlanan Yunus Emre dizisinin müzikleri seslendirildi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay konserin bir müzik ziyafeti olduğunu ifade ederek, "Bugün Yunus Emre'nin nüktelerinden bir demet müzik ziyafet dinledik. Yunus'un 'Aşıklar Ölmez' felsefesi gerçekten de öyle bir şey. Eğitim Fakültesi'ne ait koromuz Yunus Emre'nin çok güzel ilahilerini ve parçalarını seslendirdi. Ali Hocamızın şefliğinde olan ve bir saat süren müzik ziyafetini ben mükemmel buldum. Çok güzel parçaları söylediler. Ben bu konseri muhakkak şehir merkezimizde ve tüm Malatya'da vermemiz gerektiğini düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Anadolu'nun bağrında yetişmiş bir ozanımız olan Yunus Emre'nin sözlerini müzikle bugün halka aktarmaya çalıştıklarını ifade eden Şef Ali Ayhan ise, "Yunus Emre, bu topraklarda büyük bir değerdir. Her bir eser için orkestra çalışması yaptık. Seyircilerimiz beğendiyse, Yunus Emre'yi hakkıyla anlatabildiysek, müziğe aktarabildiysek ve sanat içinde farklı bir icrada bulundurabildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.

Konser sonunda İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Şef Ali Ayhan'a ve konser ekibine çiçek takdim etti. - MALATYA

Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi
Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi
Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi
Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi
Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi
Aşıklar Ölmez Konseri Beğeniyle İzlendi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aşıklar Ölmez' Konseri Beğeniyle İzlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle büyük talep gören propolis, ölçüsü ve türüne göre 100 TL'ye kadar alıcı buluyor Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak çöl tozları için koronavirüs uyarısı: Sakın dışarı çıkmayın Fransa'da polis şiddeti, halkı sokağa döktü! Çatışmalara "Macron İstifa" sloganları damga vurdu Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor