Askeri Mühimmat Deposundaki Patlamada 4 İşçiden 3ünün Cesedine Ulaşıldı (3) - Son Dakika

Askeri Mühimmat Deposundaki Patlamada 4 İşçiden 3ünün Cesedine Ulaşıldı (3)

02.01.2012 15:08
Askeri Mühimmat Deposundaki Patlamada 4 İşçiden 3ünün Cesedine Ulaşıldı (3), System.String[]

TÜRK HARB- İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI BOZAL.

Askeri MÜHİMMAT DEPOSUNDAKİ PATLAMADA 4 İŞÇİDEN 3ÜNÜN CESEDİNE ULAŞILDI (3)

TÜRK HARB- İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI BOZAL: ACIMIZ BÜYÜK

TÜRK Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Kırıkkale'nin Yahşihan İlçesi'nde TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi deposunda yaşanan patlamada 4 üye arkadaşlarını şehit verdikleri belirterek, "Acımız büyük" dedi.

Patmanın meydana geldiği olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bozal, askeri işyerlerinde çalışanların her zaman ölüm riskiyle karşı karşıya görev yürüttüklerini söyledi. Yeni yılın ilk günlerinde böylesine acı bir olay yaşamaktan derin üzüntü duyduklarını belirten Bozal, "Patlamada hayatını kaybeden arkadaşlarımız Salih Erkeç, Adnan Dağdeviren, Samed Aygar ve Cezayir Çalışkan'a Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm işçi kardeşlerimize başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Milli savunma işçilerinin, ülke savunmasına kendilerini adamış insanlar olarak fedakarca görevlerini yürüttüklerini ve ülke kalkınmasına büyük katkılar sağladıklarını anlatan Bozal, "Ancak yaptığımız işler maalesef bu tür riskleri de barındırıyor. Milli Savunma işçilerinin çalışma koşullarında iş sağlığı ve güvenliği kriterlerinin daha hassas bir şekilde gözetilmesi hayati bir önem taşıyor. Burada yaşanan patlamanın, bir ihmalin neticesinde oluşmamış olmasını diliyoruz" dedi.

Bayram Bozal, ölen işçilerin cenazelerinin Ankara GATA'da yapılacak otopsilerinin ardından ailelerine teslim edileceğini söyledi.

Bu arada olay yerine gelen ölen işçilerin aileleri ağıtlar yakarken, fenalık geçirenlere ambulanslarda bulunan sağlık görevlilerince müdahalede bulunuldu. Olay yerine öğle saatlerinde getirilen büyük bir vinçin arama kurtarma çalışmasında kullanılacağı belirtildi.

ÜK,EG(AY/COŞ) - Kırıkkale/ Yahşihan

Askeri Mühimmat Deposundaki Patlamada 4 İşçiden 3ünün Cesedine Ulaşıldı (3)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Askeri Mühimmat Deposundaki Patlamada 4 İşçiden 3ünün Cesedine Ulaşıldı (3) - Son Dakika


Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım