Auschwitz'da katliamdan kurtuluşun 75. yılında anma töreni - Son Dakika

Auschwitz'da katliamdan kurtuluşun 75. yılında anma töreni

27.01.2020 14:44
Auschwitz'da katliamdan kurtuluşun 75. yılında anma töreni

Polonya'nın Auschwitz kentinde 2. Dünya Savaşı sırasında Auschwitz toplama kampında kalanların kurtuluşunun 75. yılı için anma töreni yapıldı.

Polonya'nın Auschwitz kentinde 2. Dünya Savaşı sırasında Auschwitz toplama kampında kalanların kurtuluşunun 75. yılı için anma töreni yapıldı.

Polonya'nın Auschwitz kentinde 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudilerin toplanıp, çeşitli işkencelerle öldürüldüğü Auschwitz-Birkenau toplama kampında kalanların kurtuluşunun üzerinden 75 yıl geçti. Kentte her yıl düzenlendiği gibi bu yıl da anma töreni düzenlenirken, törene dünyanın dört bir yanından yaklaşık 200 katliam mağduru katıldı. Törene katılanlar gözyaşlarına hakim olmazken, toplama kampında öldürülenler için çelenkler konulup dualar edildi.

2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya'sının Polonya'ya girmesi üzerine milyonlarca Yahudi, toplama kamplarına götürülüp çeşitli işkencelerle öldürülmüştü. 27 Ocak 1945'te Sovyet ordusunun şehre girmesiyle kamptaki Yahudilerden bazıları kurtulmuştu. Auschwitz kentinde yaklaşık 1 milyon 100 bin insan katledilirken, Auschwitz kenti 2. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanya'sının dehşetinin sembol kenti olarak görülüyor. - VARŞOVA

YORUMLAR
500
Burdur'da silahlı kavgada bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı Burdur'da silahlı kavgada bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı Kastamonu'daki silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı Kastamonu'daki silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı Pakistan'daki Muharrem ayı etkinliğinde 6 kişi öldü Pakistan'daki Muharrem ayı etkinliğinde 6 kişi öldü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Auschwitz'da katliamdan kurtuluşun 75. yılında anma töreni - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement