Avşa Adası'nda Bugüne Kadar Hiç Koronavirüs Vakası Görülmedi - Son Dakika

Avşa Adası'nda Bugüne Kadar Hiç Koronavirüs Vakası Görülmedi

Her yaz binlerce turisti ağırlayan Avşa Adası'nda hiç koronavirüs vakasının görülmediği açıklandı. Adada yer alan konaklama tesislerinin açılmadığı bilgisi paylaşıldı.

Avşa Adası'nda Bugüne Kadar Hiç Koronavirüs Vakası Görülmedi, System.String[]

Her yaz binlerce turisti ağırlayan Avşa Adası'nda hiç koronavirüs vakasının görülmediği açıklandı. Adada yer alan konaklama tesislerinin açılmadığı bilgisi paylaşıldı.


Avşa Adası'nda Hiç Vaka Bulunmuyor


Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:


"Avşa Adamızda çok şükür virüs başladığından bugüne kadar hiçbir pozitif vakaya rastlanmamış, adaya giriş ve çıkışlar kontrollü olduğu için kaymakamlık, belediye ve sağlık müdürlüğünce her türlü tedbir alınmış olup şu an itibariyle hiç bir pozitif vakaya rastlanmamıştır.


Avşa, Marmara, Ekinlik adalarının kış aylarında nüfusu 9 bin 730 kişidir. Ama yaz aylarında bu nüfus 200 bine kadar çıkıyor. Bütün vatandaşlarımıza maske dağıtıp, sokağa çıktıkları zaman maskeyle çıkmalarını sağlıyoruz. Özellikle Avşa Adası'nın komple dezenfekte çalışmasını yaptık.


Adamızda gerekli önlemleri aldık. Avşa Adamızda vaka sayısı şu an itibariyle sıfır. Hiçbir vatandaşımız bu süre zarfında pozitif olmadı."


Avşa Adası Nerede?


Avşa Adası, Balıkesir'de bulunmakta ve Marmara Adalar Belediyesi'ne bağlıdır. Adaya ulaşım gemiler ile sağlanmakta.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Seda Sayan, tanıştığı erkeklerden neden T.C numarası istediğini anlattı 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Acun Ilıcalı, Darülaceze sakinlerine bir kamyon çikolata gönderdi Haluk Levent ile Mahsun Kırmızıgül, Twitter'da gençlik fotoğraflarını yarıştırdı Çıplak pozlarıyla bir döneme damga vuran mankenden buruk bayram mesajı