Avusturya'da Kaybolan 824 Kişi Bulunamadı - Son Dakika

Avusturya'da Kaybolan 824 Kişi Bulunamadı

08.03.2015 13:30
Avusturya'da Kaybolan 824 Kişi Bulunamadı

Avusturla kayıp Merkezi (KAP) kaybolan 824 kişiden hiçbir iz bulunamadığını açıkladı.

Avusturla kayıp Merkezi (KAP) kaybolan 824 kişiden hiçbir iz bulunamadığını açıkladı.

Bu aya Mart ayına kadar kayıp başvurusunda bulunanların 452'si yetişkin, 225'i genç ve 147'sinin çocuk olduğu belirtildi. Uluslararası Polis İşbirliği Bölüm Şefi Regine Wieselthaler-Buchmann basın toplantısı düzenleyerek ülkede kayıplar listesine girenlerin istatistiklerini açıkladı. Geride kalan 2014 yılı içerisinde 7 bin 705 kişi hakkında kayıp ihbarı geldiğini anlatan Wieselthaler-Buchmann şöyle dedi:

"Kayıplardan 249'u halen bulunamadı ve hiçbir ize de rastlanamadı. Kaybolan bir insan ilk 48 saat içerisinde bulunamazsa büyük ihtimalle ölmüş veya öldürülmüş olarak bulunuyor. Bu tür kayıp vakalarını engellemek için Bad Ischl ve Linz şehirlerinde kayıpları önleme merkezini kurduk. Bu merkezin çalışmaları olumlu sonuçlar verdi ve kayıp vakaları Yüzde 33 düştü."

Avusturya Kayıp Merkezi (KAP) Başmüfettişi Stefan Mayer ise, "Kaybolan çocukların büyük çoğunluğunun kaçırıldığını düşünüyoruz. Dağlık kesimlerde kaybolan dağcıları arama kurtarma ekipleriyle işbirliği yaparak ölü ya da diri bulmaya çalışıyoruz. Nehir ve göllerde boğulma nedeniyle de kayıplar listesine girenler var. Sadece Vorarlberg eyaletindeki Bodensee Gölü'nde 100 kişinin boğularak öldüğünü ve halen cesetlerine ulaşılamadığını söyleyebilirim" dedi.

Kayıpların cinsiyeti 572 erkek 252 kadın olarak açıklandı. Ortadan kaybolan 7 bin 705 kişiden 5 bin 99'unun, defalarca bulunup tekrar kaybolduğu rapor edildi. - Viyana

Beşiktaş'ın yeni sezon hazırlıkları Avusturya'da devam ediyor Beşiktaş'ın yeni sezon hazırlıkları Avusturya'da devam ediyor Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına devam etti Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına devam etti Beşiktaş günün ilk antrenmanını yaptı Beşiktaş günün ilk antrenmanını yaptı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avusturya'da Kaybolan 824 Kişi Bulunamadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement