Ayşenur'a cinsel saldırıda bulunarak intiharına neden olmakla suçlanan kuzeni, Alanya'da yakalandı - Son Dakika

Ayşenur'a cinsel saldırıda bulunarak intiharına neden olmakla suçlanan kuzeni, Alanya'da yakalandı

20.11.2019 09:08

Antalya'da amcasının kızı Ayşenur Güven'e cinsel saldırıda bulunup, intihar etmesine neden olduğu gerekçesiyle yargılanan ve 14 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Sezer, Alanya'da gizlendiği yayla evinde yakalandı. Ayşenur geride bıraktığı mektupta kuzeni için "Ben bir şeytanın eline düştüm" notunu düşmüştü.

Antalya'da Ayşenur Güven'e (22) cinsel saldırıda bulunup, intihar etmesine neden olduğu suçlamasıyla yeniden yargılandığı davada 14 yıl hapis cezasına çarptırılan amcasının oğlu Selahattin Sezer (30), Alanya'da gizlendiği yayla evinde yakalandı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Ayşenur Güven, çocuk yaşlardan itibaren amcasının oğlu Selahattin Sezer'in cinsel saldırısına maruz kaldı. İlk kez 6 yaşında cinsel saldırıya uğrayan Ayşenur Güven, yaşadıklarından kurtulmak için 18 yaşına girdiği 2015 yılında Mustafa Güven ile evlendi.

SALDIRILAR EVLENDİKTEN SONRA DA DEVAM ETTİ

Ancak kuzeninin cinsel saldırıları, Ayşenur nişanlı olduğu ve evlendiği dönemde de devam etti. Selahattin Sezer'in "Elimde video ve fotoğraflar var" diyerek tehdit ettiği Ayşenur Güven, 5 Nisan 2017'de başından geçenleri eşi ile babasına, erkek kardeşine ve dayısına anlattı, 3 gün sonra da eşine mektup bırakıp, intihar etti.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU, TUTUKLANDI

Aile, Selahattin Sezer hakkında kızlarına taciz ve cinsel saldırıda bulunduğu ve intiharına neden olduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Tutuklanan Selahattin Sezer, Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, 'nitelikli cinsel istismar' suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Selahattin Sezer

YARGITAY KARARIYLA TAHLİYE EDİLDİ

İtiraz üzerine dosya Yargıtay'a gitti. Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi de 24 Haziran 2019'da, olayın tek tanığı olan mağdurenin intihar etmesi sonucu dinlenemediği ve birinci derece tanığın ortadan kalktığı, Selahattin Sezer'in suçu işlediğine dair cezalandırılmasına yeter, her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle oy çokluğuyla dosyanın yerel mahkemede yeniden görülmesine karar verdi.

Selahattin Sezer kararla birlikte tahliye edilirken, dosya davanın yeniden görülmesi için Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

14 YIL HAPİSLE CEZALANDIRILDI

Selahattin Sezer, Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılandı. 14 Kasım 2019 tarihindeki duruşmaya katılmayan Selahattin Sezer, mahkemece 14 yıl hapisle cezalandırılırken, tutuklanmasına hükmedildi.

Ünlü şarkıcı Haluk Levent de Ayşenur'un ailesiyle birlikte davayı takip etmişti

GİZLENDİĞİ YAYLA EVİNDE YAKALANDI

Mahkeme kararının ardından Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü bağlı ekipler Selahattin Sezer'in yakalanması için çalışma başlattı. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından Selahattin Sezer'in Alanya'nın kırsalındaki Susuz Yaylası'ndaki bir evde gizlendiğini tespit etti. Tespit üzerine belirlenen adrese baskın düzenleyen JASAT ekipleri Selahattin Sezer'i yakalayarak, gözaltına aldı. Selahattin Sezer'in yarın sabah adliyeye sevk edileceği belirtildi.

"ŞEYTANIN ELİNE DÜŞTÜM" DEMİŞTİ

Cinsel saldırı mağduru Ayşenur Güven, intiharının ardından bıraktığı mektupta 'Ben bir şeytanın eline düştüm' notunu bırakmıştı.

Ayşenur'a cinsel saldırıda bulunarak intiharına neden olmakla suçlanan kuzeni, Alanya'da yakalandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ayşenur'a cinsel saldırıda bulunarak intiharına neden olmakla suçlanan kuzeni, Alanya'da yakalandı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • ankaaa: bu sapığı cezavinde asıcaksınki ibret olsun devletin yapamadığını halk yapacakkkkkkkkkkkkk o kadının ne günahı vardı intaharina neden oldun adi ve ırz düşmanı hainnn cezavindeki delikanlılar bu adamı idam etmesse onlarda adam değil.. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Goller yağmur gibi geliyor! Başakşehir muhteşem bir golle skoru 3-2 yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı