Ayvalık'ta 'At Arabacılar Meydanı' Yeniden Düzenleniyor - Son Dakika

Ayvalık'ta 'At Arabacılar Meydanı' Yeniden Düzenleniyor

30.01.2018 16:30
Ayvalık'ta 'At Arabacılar Meydanı' Yeniden Düzenleniyor

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yeniden düzenlenen ve çalışmaların bitmek üzere olan ’At Arabacılar Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yeniden düzenlenen ve çalışmaların bitmek üzere olan 'At Arabacılar Meydanı'nda incelemelerde bulundu.

At Arabacılar Meydanı düzenleme projesi kapsamında elektrik, su ve kanalizasyon hatları değiştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İşletmeleri ekiplerinin de destek verdiği alt yapı su ve kanalizasyon çalışmasının bitimiyle meydanda, yağmur suyu kanallarının yapımına geçileceği öğrenildi.

Perşembe Pazarı'nda çalışmaları inceleyen Başkan Gençer'e Fen İşleri Müdürü Umut Akçay, Ayvalık Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen de eşlik etti. Burada çatı düzenleme, girişteki demir kapıların yenilenmesi, yıkılan duvarların örülmesi, ışıklandırma sistemlerinin kurulmasının ardından, tuvalet ve bebek bakım ve emzirme noktası kurulma faaliyetlerine geçildi.

Gençer "Ayvalık'ımızın tarihi sokakları bir bir yenileniyor"

Çalışmalar nedeniyle halkın teşekkür ettiği Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Göreve gelmeden önce Ayvalık'ımızın dar sokaklarını turizme açacağımızı söylemiştik. İlk önce Ulu Önder Atatürk'ümüzün kentimize geldiği 13 Nisan Caddesi'ni Şeytanın Kahvesi'ne kadar yenileyerek başladık. Şimdi Ayvalık'ımızın simgelerinden tarihi At Arabacı Meydanı'mızı yeniliyoruz. Tamamen tarihimize uyumlu bir proje hazırladık. Çeşmemiz yine olacak. Projeyi hazırlarken estetik görünümün yanı sıra daha sonra sorunlar çıkarmaması adına alt yapısının da yenilemeyi planlamıştık. Bize bu konuda destek olan BASKİ ekiplerimize teşekkür ediyorum. Kısa sürede bu aşamayı tamamladık. Şubat ayı içerisinde özel hazırladığımız taşlarımızı da döşeyerek. Tekrar hizmete sunmak istiyoruz. Ayvalık'ımıza yakışır büyük bir meydanımız olacak. Daha sonra Restorasyonunu tamamladığımız Ayazma Tapınak'ımızın çevresini yenilemeye başlayacağız"

"Perşembe pazarı daha kullanışlı olacak"

İncelemeler sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Rahmi Gençer, "Perşembe Pazarımızı da tependen tırnağa onarıma aldık. Tuvaletlerimizden tutun, ışıklandırma sistemlerine kadar modern bir pazarımız olacak. Bölge bölge harabeyi andırıyordu. Yaklaşık seksen yıllık bu pazarımız gelişerek bugünlere geldi ve çevrenin en büyük hacimli pazarı durumunda. Pazarımızı daha kullanışlı hale getirerek, geleneğimizi sürdürdüğümüz için de mutluyuz. Özverili çalışan tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayvalık'ta 'At Arabacılar Meydanı' Yeniden Düzenleniyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement