Son Dakika Haberleri: Vatandaşın Af Teklifiyle İlgili Sözleri Bahçeli'yi Kızdırdı: Sen Oy Verme

Vatandaşın Af Teklifiyle İlgili Sözleri Bahçeli'yi Kızdırdı: Sen Oy Verme

5 ay önce

Bir mahkum yakının af teklifiyle ilgili "24 Haziran seçimlerinde sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı'na oy verdik." sözlerine sinirlenen MHP lideri Bahçeli, "İstersen oy verme, Bir daha ağzınızdan duyarsam yasayı çekerim." yanıtını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af teklifi ile ilgili basın açıklamasında bulunmak için toplanan Mahkum Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAYAD) üyeleri ile bir araya geldi. Mahkum yakını olduğu öğrenilen bir kişinin "24 Haziran seçimlerinde sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı'na oy verdik." sözlerine Bahçeli, "İstersen oy verme, Bir daha ağzınızdan duyarsam yasayı çekerim." yanıtını verdi.

"50 MİLLETVEKİLİ İLE YASAYI ÇIKARMAK MÜMKÜN DEĞİL"

"Devlet Baba" sloganlarıyla Bahçeli'ye sevgi gösterisinde bulunan dernek üyeleri, af yasasıyla ilgili sürecin hızlandırılması talebinde bulundu. Bunun üzerine Bahçeli, af yasasını teklifini TBMM'ye sunduklarını anımsatarak, "TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz. 50 milletvekilimizle olayları takip ediyoruz. 50 milletvekili ile yasayı çıkarmak mümkün olmaz. O sebepten dolayı diğer siyasi partilerle de arkadaşlarımız diyalog içerisindeler. Olayları takip ediyoruz. Buraya kadar gelmiş olmanız bir kez daha derdinizi bize intikal ettirmeniz ayrıca memnuniyet vericidir." diye konuştu.

"SÖZÜNÜZE GÜVENEREK CUMHURBAŞKANI'NA OY VERDİK"

Mahkum yakını olduğu öğrenilen bir kişi, Bahçeli'ye, "Başkanım, sizin sözünüze güveniyoruz. 24 Haziran seçimlerinde sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı'na oy verdik. MHP'ye oyumuzu verdik." dedi.

"İSTERSEN OY VERME"

Bahçeli ise "Bunun oy ile alakası yok. İstersen verme. Bu memleket meselesidir. Biz oy için yapmıyoruz bunu. Bir daha ağzınızdan duyarsam yasayı çekerim." yanıtını verdi.

"BAHÇELİ'NİN OY FALAN DÜŞÜNDÜĞÜ YOK"

MAYAD Başkanı Enver Yılmaz, ziyaretin ardından gazetecilere açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye minnettar olduklarını belirterek, "Devlet Bahçeli'nin oy falan düşündüğü yok. Gerçekten mahkum yakınlarının bir an önce sevdiklerine kavuşması için mücadele veriyor." ifadesini kullandı.
Traklar'a Ait 4 Bin Yıllık Kaya Anıtları Bulundu Ankapark'ta Rollercoaster Bozuldu, Vatandaşlar Raylardan Yürüyerek İndirildi Son Dakika! Merkez Bankası 1 Hafta Vadeli Repo İhalelerine Ara Verdi