Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu? - Son Dakika

Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu?

03.05.2011 10:45
Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu?

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten ilginç iddia

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, 'Firavunların Fantazisi' olarak nitelendirdiği piramitlere benzettiği 'Kanal İstanbul Projesi'nin Montrö Boğazlar Sözleşmesi"i tartışmaya açtıracağını öne sürdü.

Ertürk, "1936 Montrö Sözleşmesi'ne göre, Türkiye hiçbir yabancı gemiyi bu kanala zorla yönlendiremez. ABD'nin Karadeniz'e sınırsız girebilmek ve Montrö'yü bir şekilde değiştirmek peşinde olduğunu fark ettiniz mi?

Bu konu hakkında Dışişleri Bakanlığı'nın, Genelkurmay Başkanlığı, Türk Deniz Kuvvetleri'nin görüşünü aldınız mı? Montrö'nün dolanılması ve değiştirilmesine ulusal çıkarlarımız nedeniyle büyük direnç göstereceği şüphesiz olan Türk Ordusuna ve Türk Bahriyesi'ne yapılan Balyoz Baskınının nedenlerinden biri bu mudur?" dedi.

YORUMLAR
500
Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti heyelan nedeniyle ulaşıma kapatıldı (3) Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti heyelan nedeniyle ulaşıma kapatıldı (3) KASTAMONU - (DRONE) Sağanak nedeniyle taşan çaylar su baskınlarına neden oldu KASTAMONU - (DRONE) Sağanak nedeniyle taşan çaylar su baskınlarına neden oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu? - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement