Son Dakika Haberleri: Bartın'da "Halk Sağlığı" Standı

Bartın'da "Halk Sağlığı" Standı

10 gün önce

Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "Halk Sağlığı Haftası" dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında stant açıldı.

Bartın'da
Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "Halk Sağlığı Haftası" dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında stant açıldı.

Stantta, doktor, psikolog, diyetisyen, sosyal çalışmacı, ebe ve hemşireler tarafından vatandaşlara bilgiler verildi, broşür dağıtıldı.

Halk Sağlığı Müdürü  Dursun Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, halk sağlığının amacının, kişilerin sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek ve ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarını atlatabilmek olduğunu söyledi.

Bir hastalığı önlemenin, hastalık oluştuktan sonraki tedaviden daha verimli bir sonuç sağladığını ifade eden Koç, şunları kaydetti:

"Halkın sağlığını korumak ve kaliteli yaşam sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak kişilerin bilgilendirilmelerini ve bilinçlendirilmelerini sağlamak amacıyla vatandaşların yoğun olduğu yerlerde zaman zaman stantlar kurarak kişilere birebir ulaşıyoruz. Bu sebeple Halk Sağlığı Haftasını nedeniyle Cumhuriyet Meydanında stant açtık. Stantta vatandaşlarımıza sağlıkla ilgili birçok konuda bilgiler verdik kişileri sağlık kuruluşlarımıza yönlendirdik."

Son Dakika! Kritik MGK'nın Ardından Bakanlar Kurulu Toplandı! ABD'den Barzani'ye Referandum Uyarısı: Çok Fazla Risk Taşıyor
Kadir Topbaş'ın İstifasına CHP'den İlk Yorum: Halkın Oylarıyla Gitmeli Son Dakika! MGK'dan Barzani'ye Uyarı Çıktı: Uluslararası Anlaşmalardan Kaynaklanan Haklarımız Var