Son Dakika Haberleri: Bartın'da "Halk Sağlığı" Standı

Bartın'da "Halk Sağlığı" Standı

5 ay önce

Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "Halk Sağlığı Haftası" dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında stant açıldı.

Bartın'da
 Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce "Halk Sağlığı Haftası" dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında stant açıldı.

Stantta, doktor, psikolog, diyetisyen, sosyal çalışmacı, ebe ve hemşireler tarafından vatandaşlara bilgiler verildi, broşür dağıtıldı.

Halk Sağlığı Müdürü Dursun Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, halk sağlığının amacının, kişilerin sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek ve ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarını atlatabilmek olduğunu söyledi.

Bir hastalığı önlemenin, hastalık oluştuktan sonraki tedaviden daha verimli bir sonuç sağladığını ifade eden Koç, şunları kaydetti:

"Halkın sağlığını korumak ve kaliteli yaşam sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak kişilerin bilgilendirilmelerini ve bilinçlendirilmelerini sağlamak amacıyla vatandaşların yoğun olduğu yerlerde zaman zaman stantlar kurarak kişilere birebir ulaşıyoruz. Bu sebeple Halk Sağlığı Haftasını nedeniyle Cumhuriyet Meydanında stant açtık. Stantta vatandaşlarımıza sağlıkla ilgili birçok konuda bilgiler verdik kişileri sağlık kuruluşlarımıza yönlendirdik."


Ebru Yaşar, Seda Sayan'ın Programında Giydiği Kıyafetle Alay Konusu Oldu Çankırı'da Korkunç Cinayet! Öldürüp, Çamaşır İpiyle Korkuluklara Astılar
'Dişi İbo' İbrahim Tatlıses'i Hüngür Hüngür Ağlattı