Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor - Son Dakika

Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor

08.03.2016 09:57
Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor, System.String[]

Basın konseyi, Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi'nde gazetecilik, basın hukuku ve medya politikalarını ele alan çok sayıda seminer düzenleyecek.

Basın konseyi, Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi'nde gazetecilik, basın hukuku ve medya politikalarını ele alan çok sayıda seminer düzenleyecek. Önemli isimlerin öğrencilerle buluşacağı seminerler, 12 Mayıs'a kadar sürecek.

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin ilki 9 Mart'ta ÇÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu'da yapılacak. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, 'Haber Yazma Teknikleri', Misket Dikmen ise 'Haberciliğin Sınırları' konulu seminerde konuşacak. Usta adliye muhabirlerinden Toygun Atilla, 10 Mart'ta 'Adliye haberciliği' ve Ümit Aslanbay ise 'Magazin haberciliği' konusunda seminer verecek. 17 Mart'ta da Adanalı ünlü avukat Turgut Kazan dinleyicilere, 'Basın Hukuku-Ombudsmanlık' konulu sumun yapacak. 21 Nisan'da Doğan Satmış, 'Yeni Medyada Etik Sorunlar', Tülay Öçten, 'Radyo TV Haberciliği' ve Ümit Aslanbay da 'Siyasi Habercilik' konusularında görüşlerini paylaşacak. 5 Mayıs'ta Bahattin Yücel, 'Turizm Haberciliği' ve Mehmet Emin Güzbey de 'Sağlık haberciliği' hakkında düşüncelerini aktaracak. Etkinliğin kapanışı ise 12 Mayıs'ta Başar Yaltı'nın 'Habercilikte Kamu Yararı', Kenan Akın'ın 'Haberde gerçek nedir?' ve Muzaffer Baca'nın 'AB ve Medya politikaları' konusundaki seminerleriyle gerçekleştirilecek.

HERKESE AÇIK

'İletişim Bilimleri' ve 'Gazetecilik' konularında öğrencilerin mesleğin içindeki usta isimlerle sürekli buluşturulduğunu anlatan ÇÜ İletişim Fakültesi İletişim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu, Basın Konseyi ile önemli bir proje geliştirildiğini kaydetti. Öğrenci ve akademisyenlerle ilgi duyan herkesin Basın Konseyi Seminerleri'ne katılabileceğini bildiren Prof.Dr. Nurçay Türkoğlu, "Adana'da böylesi güzel bir etkinliğin yapılacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Herkesi bekliyoruz" dedi.

- Adana

Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor
Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Basın Konseyi, Adana'da Seminerler Düzenliyor - Son Dakika


Son Dakika

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan saldırılara sert tepki: Failler en kısa sürede adalet önüne çıkarılacaktır FBI, Biden'ın yemin törenine yönelik tehdit oluşturan 200'den fazla şüpheliyi tespit etti '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum