Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'den Mevlid Kandili mesajı - Son Dakika

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'den Mevlid Kandili mesajı

28.10.2020 09:47
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'den Mevlid Kandili mesajı, System.String[]

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, Mevlid Kandili'nin inananlar için yenilenme, arayışta olanlar için de hakikati bulma iklimi olduğunu belirtti.

Mevlid Kandili'ni idrak etmek kadar Hz. Peygamberin iman, ihlas ve ahlakını örnek alabilmenin de büyük önem taşıdığını aktaran Sekmen, şunları kaydetti:

"Sevgili Peygamberimiz bize mücadeleyi öğretti, her türlü zorluk ve engel karşısında Allah'ın rahmetinden ve merhametinden ümit kesmemeyi öğretti. Yaradılışımızın asıl gayesinin Allah'a samimi birer kul olarak yaşamak olduğunu öğretti, bize dosdoğru istikameti gösterdi. O, ümmetine hakikatleri öğreten bir öğretmendi. O, şefkat abidesi bir baba ilaveten sevgi ve muhabbet dolu bir eş; ümmetine adalet ve de hakkaniyetle hükmeden cesur bir liderdi."

Mevlid-i Nebi Haftası'nın bu yıl "Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla kutlanacağının altını çizen Sekmen, Erzurum'da çocuklar için bir dizi etkinlik gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'den Mevlid Kandili mesajı

- Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'den Mevlid Kandili mesajı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

2016 yılında İsveç Milli Takımı'na veda eden Ibrahimovic, geri dönüş sinyali verdi Saçlarını boyatan Murat Övüç, takipçileri tepki gösterince açtı ağzını yumdu gözünü Bakan Koca'dan İstanbul için peş peşe kritik uyarılar: Çok dikkatli olmamız gerekiyor İzmir Urla açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi Hangi kent ne kadar tehlikede? İşte il il Türkiye'nin deprem haritası Son Dakika! İzmir'deki depremde bilanço ağırlaşıyor: Can kaybı 95'e yükseldi Koronavirüs araştırmasında korkunç detay! Daha bulaşıcı hale gelmiş olabilir Brezilya'da yaşayan ve kan ile beslenen vampir yarasa Mersin'de görüldü