Başkan Tutal, Mahalle Sakinlerinin İsteklerine Duyarsız Kalmadı - Son Dakika

Başkan Tutal, Mahalle Sakinlerinin İsteklerine Duyarsız Kalmadı

15.02.2018 16:59
Başkan Tutal, Mahalle Sakinlerinin İsteklerine Duyarsız Kalmadı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Saadetler mahallesi sakinlerinin isteklerine duyarsız kalmadı.

Geçtiğimiz hafta Saadetler Mahallesi sakinleri ile "Hasbihal " programında buluşmuş Başkan Tutal'dan mahalle halkı kırmızı çamurun başka yoldan çekilmesi ile ilgili kendisinden talepte bulunmuştu.

Başkan Tutal Eti Alümiyum A.Ş. yetkilileri ile görüşerek kırmızı çamurun Saadetler Mahallesi içerisinden değilde, alternatif bir yol açılarak buradan çekilmesi konusunda görüşme yaptı.

Görüşme sonucu Belediye Başkanı Tutal, Eti Alüminyum A.Ş ve Belediyenin ortak yeni yol açma çalışmalarının başlandığını kaydetti.

Saadetler Mahallesine yaptığı ziyarette mahalle sakinlerinin kendisinden talepte bulunduğunu kaydeden Başkan Tutal;" saadetler mahallemizde yaptığımız Hasbihal toplantımızda mahalle sakinlerimiz Eti Alüminyum Tesislerinden alınan kırmızı çamur'u taşıyan araçların mahallelerinden geçtiği söylediler. Bu durumdan dolayı kendilerinin rahatsız olduklarını sağlık problemleri yaşadıklarını, hem de görüntü kirliliği oluşturduğunu, mahallelerinin çamurdan geçilmediğini bu konuda çözüm bulmamızı istediler" dedi.

Konu ile ilgili çalışmaların başlatıldığını kaydeden Başkan Tutal;" yaptığımız görüşmeler sonucu Seydişehir Belediyemiz ve Eti Alüminyum A.Ş tarafından T tipi Cezaevinin yan tarafında bulunan araziden alternatif bir yol açma çalışmamız başladı. Kısa sürede açılacak yol, tamamlanınca araçlar kırmızı çamuru bu yoldan taşımaya başlayacak ve mahalle sakinlerimizin bu sorunları ortadan kalkmış olacak. Ben bu konuda bize destek veren Eti Alüminyum A.Ş yetkililerine, sağduyulu davranışlarından dolayı, Saadetler ve Bahçelievler mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum "dedi.

YORUMLAR
500
Seydişehir'de mevsimlik tarım işçilerine sağlık taraması yapılıyor Seydişehir'de mevsimlik tarım işçilerine sağlık taraması yapılıyor Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin'in mahalle ziyaretleri Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin'in mahalle ziyaretleri Seydişehir'den kısa kısa Seydişehir'den kısa kısa
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Başkan Tutal, Mahalle Sakinlerinin İsteklerine Duyarsız Kalmadı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement