Son Dakika Haberleri: Başkent'te "Vale" Operasyonu: 5 Gözaltı

Başkent'te "Vale" Operasyonu: 5 Gözaltı

3 ay önce

Başkent'te "Vale" operasyonu: 5 gözaltıANKARA - Başkent'te ele geçirdikleri banka hesaplarından para aktaran ve çeken bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Başkent'te "Vale" operasyonu: 5 gözaltı

ANKARA - Başkent'te ele geçirdikleri banka hesaplarından para aktaran ve çeken bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından düzenlenen "Vale" kod adlı operasyon çerçevesinde bir şebekenin Phishing (Oltalama) yöntemi ile yani banka ve devlet kurumlarına ait resmi internet sitelerinin sahtelerini oluşturduğu belirlendi. Şebekenin facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerine ilan veren ve ilana tıklayıp giriş yapan kişilerin internet bankacılığı hesaplarını ele geçirdikleri anlaşıldı. Böylece hesapları ele geçirerek yasadışı yollardan temin ettikleri başka hesaplara para aktaran ve hesaplardan para çektikleri belirlenen Erdi Ü., Cem E. Y., Cemalettin K., Hilmi D. Y. ve Beyza N. K. isimli 5 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Zanlıların tamamı adliye sevk edildi.

YORUMLAR


Koyun Kesen Babasına Yardım Eden 13 Yaşındaki Çocuk, Korkunç Şekilde Can Verdi Komşuların Cenazesine Katılmadığı Annesini Bisikletiyle 5 Kilometre Tek Başına Taşıyıp Defnetti

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı