Son Dakika Haberleri: Başkent'te "Vale" Operasyonu: 5 Gözaltı

Başkent'te "Vale" Operasyonu: 5 Gözaltı

2 gün önce

Başkent'te "Vale" operasyonu: 5 gözaltıANKARA - Başkent'te ele geçirdikleri banka hesaplarından para aktaran ve çeken bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Başkent'te "Vale" operasyonu: 5 gözaltı

ANKARA - Başkent'te ele geçirdikleri banka hesaplarından para aktaran ve çeken bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından düzenlenen "Vale" kod adlı operasyon çerçevesinde bir şebekenin Phishing (Oltalama) yöntemi ile yani banka ve devlet kurumlarına ait resmi internet sitelerinin sahtelerini oluşturduğu belirlendi. Şebekenin facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerine ilan veren ve ilana tıklayıp giriş yapan kişilerin internet bankacılığı hesaplarını ele geçirdikleri anlaşıldı. Böylece hesapları ele geçirerek yasadışı yollardan temin ettikleri başka hesaplara para aktaran ve hesaplardan para çektikleri belirlenen Erdi Ü., Cem E. Y., Cemalettin K., Hilmi D. Y. ve Beyza N. K. isimli 5 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Zanlıların tamamı adliye sevk edildi.

YORUMLAR


Ferhat Göçer'in Kızı Canlı Yayında Gözyaşlarına Hakim Olamadı: Babam Tedavi Olmamı İstemedi Sanayi ve Teknoloji Bakanı'ndan TÜBİTAK Açıklaması: FETÖ İle İrtibatlı Bin 289 Kişinin İşine Son Verildi

Taziye İçin Gelen Katil Zanlısı, Elini Sıktığı Kişiyi Tek Kurşunla Öldürdü Balıkçı Teknesinde Boğazı Kesilerek Öldürüldü